Kuba: Czuję, że teraz jestem w gazie

Czuję, że wykorzystuję pokłady energii wcześniej raczej niedostępne. Jednym zdaniem – czuję, że jestem w gazie – powiedział Przeglądowi Sportowemu Jakub Błaszczykowski

Czuję, że wykorzystuję pokłady energii wcześniej raczej niedostępne. Jednym zdaniem – czuję, że jestem w gazie – powiedział Przeglądowi Sportowemu Jakub Błaszczykowski.

Portale internetowe alarmowały, że Jakub Błaszczykowski traci miejsce w podstawowym składzie Borussii na rzecz Japończyka Shinji Kagawy. Rzeczywiście może pan rozpocząć sezon jako rezerwowy?
Nie bardzo wiem, jak mam się odnosić do tych „rewelacji\\, bo zazwyczaj błyskawicznie robią się one nieaktualne i nazajutrz już nikt o nich nie pamięta. Ktoś coś podchwyci, inny wyciągnie swoje wnioski, a jeszcze kto inny przesądza, kto będzie grać w pierwszym składzie Borussii. Nieważne. Konkurencja w Borussii jest duża. Tego potrzebujemy. Za moment włączymy się do gry w Lidze Europejskiej, rusza Bundesliga, czeka nas również Puchar Niemiec. Ktoś w klubie wyliczył, że do 22 grudnia będziemy grać co trzy dni! A o miejsce w pierwszym składzie Borussii każdy z nas walczy co roku. Tak jest i teraz. Trzeba udowodnić, że jest się lepszym od konkurenta. Staram się to robić.(…)

Niedawno trenerzy Borussii stwierdzili, że oczekują, iż Kuba Błaszczykowski będzie wciąż się rozwijać, z sezonu na sezon będzie coraz lepszym. Nie jest pan?
Oni znają moją wartość, wiedzą, na co mnie stać, dlatego w Borussii oczekiwania wobec mnie są wysokie. I bardzo dobrze. Nie będę teraz opowiadać, że świetnie się czuję, bo to się okaże dopiero wtedy, gdy ruszy liga. Co do wymagań… Każdy piłkarz potrzebuje progresu. Wiem, na jaką grę mnie stać. Przyjście Japończyka Shinji Kagawy dobrze zrobiło dla klubu i dla mnie. To bardzo dobry gracz, a dla mnie jego transfer było impulsem do tego, by starać się grać jeszcze lepiej. Liczę rzecz jasna na to, że ten sezon będzie dla mnie udany. Robię wszystko, by tak się stało.

Specjalnie pan się przygotowuje?
Od kilku miesięcy jestem na ścisłej diecie. Pilnuję odżywiania w sposób kategoryczny. Schudłem dwa, trzy kilogramy, choć akurat w przypadku mojej diety nie chodziło o zbijanie wagi. Widzę, że przynosi ona efekty, bo czuję się kapitalnie i dopiero teraz wierzę ludziom, którzy podpowiadali, bym spróbował narzucić sobie rygor żywieniowy. Może nie tak, że im nie wierzyłem, ale nie byłem przekonany. Myliłem się. Czuję, że wykorzystuję pokłady energii wcześniej raczej niedostępne. Jednym zdaniem – czuję, że jestem w gazie. Mój wujek Jurek Brzęczek zawsze twierdził, że człowiek jest w stanie znaleźć w organizmie rezerwy i ja je znalazłem.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne