Dziękuję za poświęcenie

Jakub Błaszczykowski, kapitan reprezentacji Polski oraz pomocnik Borussii Dortmund, odpowiedział redaktorom serwisu www.Jakub-Blaszczykowski.pl na kilka pytań. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Redakcja www.Jakub-Blaszczykowski.pl: Nasz serwis działa już od niemal trzech lat i prężnie się rozwija. W styczniu pojawiła się nowa odsłona, a liczba fanów ciągle rośnie. Jako główny bohater jak emocjonalnie postrzegasz jedyne centrum informacji na temat tylko i wyłącznie Twojej osoby?

Jakub Błaszczykowski: -Miło i przyjemnie jest, gdy ktoś poświęca swój prywatny czas i tworzy stronę bezinteresownie. Wydaje mi się, że w pewnym sensie jest to również docenienie mojej pracy i to sprawia największą satysfakcje. P.S.( dzięki za poświęcenie i prowadzenie serwisu)

Wielu piłkarzy zakłada swoje oficjalne strony internetowe, Ty to zadanie pozostawiłeś swoim kibicom. Czy chciałbyś, aby w przyszłości coś w tej kwestii się zmieniło?

– Do tego typu rzeczy mam podejście indywidualne. Oczywiście szanując fanów, jak i również swój prywatny czas, staram się swoją grą, pracą na treningach i dobrą postawą w meczach promować swoją osobę, niekoniecznie robiąc to w Internecie, czy w gazetach. Staram się być piłkarzem, a nie celebrytą i chciałbym, aby ludzie doceniali mnie za to jakim jestem piłkarzem i pamiętali moją dobrą grę.

Podczas naszego ostatniego spotkania dużo rozmawialiśmy o Borussii Dortmund. Dziś jesteśmy mądrzejsi o kolejne występy w Bundeslidze i Twoją świetną grę. Kuba, Twoja umowa z BVB wygasa w 2013 roku, czy jesteś już po wstępnych rozmowach na temat przedłużenia kontraktu?

– Mam jeszcze kontrakt z Borussią Dortmund do 2013 roku, a co się wydarzy, to czas pokaże.

Ostatnio jak wszyscy wiemy, Twoja forma tylko rośnie. Dwa gole, dwie asysty oraz trzy wyróżnienia do jedenastki kolejki. To wszystko w trzy tygodnie. Niemieckie media i nie tylko, rozpisały się o Twojej eksplozji formy. Czy osiągnąłeś już szczyt, czy Jakub dopiero się rozkręca?

– Zawsze można grać lepiej, aczkolwiek ostatnimi czasy do dobrej gry dołożyłem również bramki i asysty, czyli to, co jest najważniejsze. Myślę, że jestem w dobrej dyspozycji i utrzymam ją do Mistrzostw Europy w Polsce i Ukrainie.

W walce o mistrzostwo Niemiec liczą się już tylko cztery ekipy. Kto według Ciebie ma największe szanse na tytuł?


– Faworytem, jak co roku jest Bayern Monachium, ale my również pokazaliśmy, że mamy mocną drużynę i możemy wygrać z każdym. Na pewno zapowiada się ciekawa runda rewanżowa. Oby z happy endem dla nas.

Obowiązki obowiązkami lecz z pewnością priorytetem jest dla Ciebie rodzina co zawsze podkreślasz. Będąc na co dzień w Dortmundzie jak wykorzystujecie wolny czas we troje?

– Swój wolny czas staram się poświęcać na regenerację, odpoczynek i zabawy z córką. Lubię zagrać na PlayStation lub obejrzeć jakiś dobry film.

Jakub, korzystając z okazji czy chciałbyś na łamach swojego serwisu przekazać coś wszystkim wiernym fanom, którzy regularnie odwiedzają Twoją stronę Jakub-Blaszczykowski.pl?

– Dziękuję wszystkim za wsparcie i wiarę w moją osobę. Myślę, że przyjdzie nam jeszcze nie raz przeżywać miłe i przyjemne chwile, oby te chwile trwały jak najdłużej. Dziękuję za rozmowę i pozdrawiam serdecznie.

Wywiad przeprowadzili Dawid Karpa i Łukasz Wesołowski

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne