Asysta i 76 minut Kuby!

Borussia Dortmund pewnie pokonała na własnym stadionie TSG Hoffenheim 3:1. Znakomita gra, szczególnie w p…

Borussia Dortmund pewnie pokonała na własnym stadionie TSG Hoffenheim 3:1. Znakomita gra, szczególnie w pierwszej części spotkania i ostry pressing zadecydowały o zwycięstwie gospodarzy. Jakub Błaszczykowski swój występ może zaliczyć do udanych, był aktywny zaliczył asystę i wygrał wiele pojedynków jeden na jeden.

Świetna akcja Kuby prawą stroną na początku spotkania i dośrodkowanie wprost na głowę Roberta Lewandowskiego. Wspaniałą paradą popisał się wówczas Tom Starke który jakimś cudem sięgnął piłki końcami palców. Bez wątpienia gdyby nie próbka umiejętności bramkarza „Wieśniaków” akcja ta była by oprawą pierwszej części spotkania. Chwilę później, ofiarami pressingu BVB, stali się rywale kiedy Sebastian Kehl znakomicie wyłuskał piłkę w środku pola i oddał ją do piłkarza dzisiejszego meczu Shinjiego Kagawy. Była 16 minuta i Dortmund prowadził 1:0. Następną doskonałą akcję Błaszczykowskiego mogliśmy zobaczyć w 31 minucie meczu. Kapitan reprezentacji Polski po dwójkowej akcji z Kagawą dośrodkował wprost na nogę Kevina Grosskreutza, a ten dopełnił formalności.

Drugą część spotkania Borussia zaczęła jakby bardziej zrelaksowana. Mimo to, już 10minut po wznowieniu gry po raz trzeci piłkę z siatki musiał wyciągać świetny dzisiaj Tom Starke. Autorem gola ponownie Shinji Kagawa. Moment dekoncentracji defensywy BVB, wykorzystali piłkarze TSG w 63 minucie i bramkę honorową zdobył Johnson.

Reasumując drużyna Juergena Kloppa zaliczyła kolejny dobry występ i ważny krok w stronę końcowego sukcesu. Nas oczywiście bardzo cieszy świetna forma Jakuba Błaszczykowskiego który może być dziś z siebie zadowolony.

Piłkarska-Bundesliga, 19. Kolejka
BORUSSIA DORTMUND – TSG HOFFENHEIM 3:1 (2:0)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer – Bender, Kehl – Kuba, Kagawa, Großkreutz – Lewandowski
TSG Hoffenheim: Starke – Beck, Williams, Vestergaard, Braafheid – Rudy – Weis, Salihovic -Roberto Firmino, Johnson – Babel
Zmainy: 77. Barrios i Perisic fz Lewandowskiego i Perisica, 85. Gündogan za Großkreutza – 77. Mlapa za Johnsona, 79. Musona za Rudego

Gole: 1:0 Kagawa (16., Kehl), 2:0 Großkreutz (31., Kuba), 3:0 Kagawa (55., Großkreutz), 3:1 Johnson (63., Braafheid)

Sędzia: Kircher (Rottendorf), Żółte Kartki: Bender – Weis, Braafheid, Beck, Babel
Widownia: 80.500 tyś.