Borussia gromi, 65 minut i asysta Kuby!

W meczu 26. kolejki Bundesligi efektowne zwycięstwo odniosła Borussia Dortmund, która pokonała na wyjeź…

W meczu 26. kolejki Bundesligi efektowne zwycięstwo odniosła Borussia Dortmund, która pokonała na wyjeździe 4:1 z VfL Bochum. Asystę w tym meczu zaliczył Jakub Błaszczykowski!

Derby Zagłębia Ruhry, choć te mniej prestiżowe, należą do bardzo ciekawych pojedynków w tym regionie. Naprzeciw siebie stanęły ekipy VfL Bochum i Borussii Dortmund, które w tym sezonie ulegały – na to wychodzi – najmocniejszemu zespołowi z okolicy, Schalke 04 Gelsenkirchen.

Jednak zupełnie jak miejsca w tabeli układa się rywalizacja tych ekip. Tuż za Niebieskimi plasują się piłkarze Borussii Dortmund, a potyczkę z kretesem przegrywa zespół z Bochum.

Nie inaczej było tym razem, gdzie już od 18. minuty spotkania po zagraniu Nuriego Sahina do piłki dochodził Sebastian Kehl, jednak wyręczył go Maltritz, który wpakował piłkę do własnej siatki fatalną interwencją.

A po niesiepana dziesięciu minutach drugie trafienie dołożył Mohamed Zidan. Reprezentant Egiptu i mistrz Pucharu Narodów Afryki pięknym strzałem z za pola karnego po asyście Kuby Błaszczykowskiego nie dał szans Phillipowi Heerwagenowi.

Jeszcze przed przerwą z boiska wyleciał Milos Marić, który po faulu taktycznym na Kubie Błaszczykowskim ujrzał czerwoną kartkę.

Jednak gra bez jednego zawodnika przyczyniła się do zdobycia kontaktowego gola, a jego autorem został Lewis Holtby, ale na kwadrans przed końcem spotkania złudzenia odebrał ekipie z Bochum Lucas Barrios. Najlepszy snajper zespołu z Signal Iduna Park w przeciągu trzech minut dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i dał BVB komplet punktów w derbowym, wyjazdowym meczu!

VfL Bochum – Borussia Dortmund 1:4 (0:2)
0:1 Maltritz 18’ (sam.)