Borussia miażdży, asysta Kuby!

Wspaniałe cztery dni Borussii Dortmund i Jakuba Błaszczykowskiego. Borussia ponownie zachwyciła formą. Jakby t…

Wspaniałe cztery dni Borussii Dortmund i Jakuba Błaszczykowskiego. Borussia ponownie zachwyciła formą. Jakby tego było mało Robert Lewandowski strzelił drugiego gola w Bundeslidze. Asystował mu Kuba Błaszczykowski. Borussia wygrała z Kaiserslautern 5:0!

Kibice, którzy tłumnie stawili się na Signal Iduna Park musieli czekać do 31. minuty. Nuri Sahin prostopadłym podaniem uruchomił Lucasa Barriosa. Argentyńczyk reprezentujący barwy Paragwaju uderzył „z dużego palca” i piłka wpadła do siatki gości. Radość nie zeszła z trybun, a na 2:0 podwyższył Kevin Grosskreutz. 22-letni Niemiec po podaniu nie kogo innego, tylko Sahina złamał akcję z lewego skrzydła do środka i strzałem po długim rogu pokonał Tobiasa Sippela.

Druga połowa spotkania z Kaiserslautern to popis gry podopiecznych szkoleniowca Kloppa. Nuri Sahin nie zamierzał skończyć na dwóch ostatnich podaniach. W 65. minucie reprezentant Turcji podał z rzutu wolnego na głowę Mattsa Hummelsa. Obrońca BVB wyskoczył najwyżej i uprzedził zarówno defensorów, jak i bramkarza gości. Było 3:0, a gospodarze nie zwalniali tempa.

Mając pewny komplet punktów trener Borussii w 70. minucie zdecydował się wpuścić na plac gry Roberta Lewandowskiego i młodziutkiego Mario Goetze. Reprezentant Polski zmienił Shinji Kagawę i? Popisał się znacznie większym opanowaniem i spokojem. Japończyk miał 100% okazję, ale podpalił się i strzelił wprost w Sippel. Były napastnik Lecha Poznań zaczyna się spłacać. W 75. minucie Kuba Błaszczykowski poszedł prawym skrzydłem i dograł do środka. Tam znakomicie przepuścił piłkę Lucas Barrios czym dał okazję do znalezienia się sam na sam Lewemu. Lewandowski piękną podcinką pokonał golkipera Czerwonych Diabłów.

Swój wkład w wysokie zwycięstwo Borussii miał też Łukasz Piszczek, który asystował przy trafieniu Lucasa Barriosa w 88. minucie spotkania.

W następnym spotkaniu piłkarze z Signal Iduna Park zagrają z FC St. Pauli, a już 3 października zmierzą się u siebie z mistrzem Niemiec ekipą Bayernu Monachium.

BORUSSIA DORTMUND – 1. FC KAISERSLAUTERN 5:0 (2:0)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer – Bender, Sahin – Kuba, Kagawa, Großkreutz – Barrios.

1. FC Kaiserslautern: Sippel – Dick, Amedick, Rodnei, Jessen – Kirch, Tiffert, Bilek, Ilicevic – Hoffer, Lakic.

Zmiany: 69. Lewandowski za Kagawe, 70. Götze za Großkreutza, 78. Santana za Suboticia – 60. Micanski za Walcha i Hoffer za Kircha, 78. Moravek za Lakic.

Gole: 1:0 Barrios (31), 2:0 Großkreutz (38), 3:0 Hummels (65), 4:0 Lewandowski (75), 5:0 Barrios (88).