Borussia przegrywa derby, cały mecz …

135 Revierderby zakończyły się triumfem podopiecznych Felixa Magatha. Schalke 04 pokonało na własnym boisku B…

135 Revierderby zakończyły się triumfem podopiecznych Felixa Magatha. Schalke 04 pokonało na własnym boisku Borussię Dortmund 2:1. Cały mecz w barwach gości rozegrał Kuba Błaszczykowski…

Wielkie derby na na Veltins-Arena rozpoczeły się od niecelnego strzału Rafinhy.W odpowiedzi strzelał Grosskreutz, lecz uderzył wprost w Manuela Neuera. W kolejnej akcji natomiast zapachniało rzutem karnym dla Borussi Dortmund. Przy linii pola karnego sfaulowany został Jakub Błaszczykowski sędzia natychmiast obgwizdał rzut wolny, jednak telewizyjne powtórki pokazały, że można było w tej sytuacji przyznać rzut karny, bowiem faul był już za w linii pola karnego. Karnego jednak sędzia nie podyktował, za to rzut wolny, który kompletnie zepsuł Nuri Sahin. Jeszcze przed przerwą swoją szanse miał Bordon, lecz jego uderzenie z linii bramkowej wybił Mohamed Zidan.

Druga cześć spotkania rozpoczęła się kapitalnie dla żółto-czarnych. Dwie minuty po przerwie, arbiter podyktował dla gości rzut karny po faulu Rakiticia na Valdezie. Pewnym egzekutorem okazał się Sahin i wyprowadził BVB na prowadzenie. Po strzelonym golu,Borussia cofneła się do obrony co było dużym błędem, do 66 minuty goście umiejętnie rozbijali ataki Schalke, jednak już dłużej nie potrafili.

Najpierw Weidenfellera pokonał Howedes, a poźniej po ładnym trafieniu Rakitic.
Mimo jeszcze rozpaczliwych ataków w końcówce Borussia nie strzeliła nawet wyrównującej bramki i mecz zakończył się przegraną BVB 2:1.

FC Schalke 04: Neuer – Rafinha, Höwedes, Bordon, Schmitz – Kluge – Farfan, Rakitic, Sanchez – Edu, Kuranyi.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Owomoyela, Subotic, Hummels, Schmelzer – Bender, Sahin – Kuba, Zidan, Großkreutz – Valdez.