Borussia tylko remisuje, Kuba coraz d…

Borussia Dortmund tylko zremisowała z VfL Wolfsburg 1:1, i znacznie oddaliła się od 3 miejsca dającego prawo g…

Borussia Dortmund tylko zremisowała z VfL Wolfsburg 1:1, i znacznie oddaliła się od 3 miejsca dającego prawo gry w el.LM. Jakub Błaszczykowski przebywał na placu gry 72 minuty.

Drużyny również walczące o podium na koniec rozgrywek odpowiednio wygrały (Werder z Schalke 0:2), oraz zremisowały (Leverkusen z Herthą 1:1). te wyniki sprawiły, że teraz to Werder jest najbliżej zakończenia rozgrywek na 3 miejscu.

Pojedynek w Dortmundzie na Signal Iduna Park miał dwa oblicza. W pierwszej połowie widzieliśmy przy piłce jedynie gospodarzy, którzy jednak waląc niczym głową w mur nie zdołali pokonać Diego Benaglio. Choć defensywa Wilków grała przeciętnie, ani Lucas Barrios, ani Nelson Valdez nie mogli wstrzelić się w bramkę gości.

W 25. minucie spotkania genialną akcję na prowadzenie dla BVB zmarnował Mats Hummels. Pomocnik klubu z Westfalii co prawda uderzył w bramkę, jednak na tyle czytelnie, że bramkarz VfL Wolfsburga skutecznie interweniował.

Jedną i jedyną wartą odnotowania akcję Wilków w pierwszej części, zakończoną strzałem było uderzenie Andrei Barzagliego z 28. minuty. Włoski defensor nie trafił jednak w światło bramki.

Na chwilę przed gwizdkiem znakomite okazje zmarnowali jeszcze Barrios i Valdez, którzy albo uderzali zbyt lekko, albo po prostu nie trafiali w światło bramki. W 34. minucie gospodarze powinni prowadzić 1:0, bowiem po faulu Pekarnika na Kevinie Grosskreutzu, arbiter – pan Felix Brych wskazał na wapno. Jedenastki nie zdołał wykorzystać jednak Nuri Sahin. Benaglio wyczuł intencje strzelającego i powędrował w prawy róg, dokładnie, gdzie uderzył młody piłkarz BVB.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Wilki przespały pierwszą odsłonę, jednak w drugiej części chcieli pokazać się z dobrej strony na zakończenie rozgrywek. Najpierw w 57. minucie po dobrej akcji podopiecznych Lorenza Koestnera okazję zmarnował Grafite.

Jednak to, co nie udało się zeszłorocznemu królowi strzelców, zrobił Edin Dżeko. Bośniacki napastnik, który tym golem zrównał się z najskuteczniejszym piłkarzem ligi – Stefanem Kiesslingiem wyprowadził Wilki na prowadzenie. Przy bramce asystował Japończyk Hasebe.

Byli już mistrzowie Niemiec nie mieli jednak na tyle sił i szczęścia, by utrzymać wynik i w 81. minucie meczu stracili bramkę. Wyrównanie zdobył rezerwowy Marco Stiepermann, który na murawie pojawił się pięć minut wcześniej. W doliczonym czasie spotkanie mógł wygrać dla Wików Dżeko, jednak po strzale Bośniaka skuteczną interwencją popisał się Roman Weidenfeller i ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.

BORUSSIA DORTMUND – VFL WOLFSBURG 1:1 (0:0)