Co z urazem Błaszczykowskiego?

Jakuba Błaszczykowskiego nie ma na oficjalnej liście kontuzjowanych Borussii, ale zamiast trenować, odwiedza w …

Jakuba Błaszczykowskiego nie ma na oficjalnej liście kontuzjowanych Borussii, ale zamiast trenować, odwiedza w ostatnich dniach lekarzy, poddaje się fizjoterapeutom, a w klubie nieoficjalnie mówi się, iż nie zagra w najbliższym spotkaniu z Eintrachtem Frankfurt. Powód: uraz pleców. Coraz bardziej tajemniczy.

W niedzielę Błaszczykowski już po 22 minutach zszedł z boiska w przegranym przez Borussię spotkaniu z VfB Stuttgart. Zasygnalizował, że bolą go plecy. Później okazało się, że ma także problem z mięśniem pachwiny. Trener Jürgen Klopp nie chciał ryzykować, tym bardziej że jeszcze przed spotkaniem Polak mówił, iż nie czuje się dobrze. – Błaszczykowski uchodzi w Dortmundzie za zawodnika kontuzjogennego. Kiedy w grudniu zgłosił, iż czuje ból uda, klub natychmiast – jeszcze bez decyzji lekarzy – zdecydował o zawieszeniu jego treningów.

Niemiecki dziennikarz zajmujący się Borussią: – Można powiedzieć, że Kuba jest w Dortmundzie na specjalnych warunkach. Urzekł wszystkich tym, że zgodził się, by na koszulce nie było jego nazwiska, tylko imię. Widać, że zależy mu na grze w Borussii, a tu się takich ludzi ceni. Dlatego wiążą tu z nim plany na co najmniej kilka lat. Nikt tego głośno nie mówi, ale każda kontuzja Kuby to straszny problem dla taktyki zespołu, bo coraz więcej w drużynie jest układane pod jego kątem. Dlatego jest traktowany nieco inaczej, lżej niż pozostali zawodnicy. Nie każdy może po prostu zgłosić jakiś ból, a zajmie się nim sztab lekarzy.

Po niedzielnym spotkaniu trener Klopp martwił się na konferencji prasowej, że to może być poważny problem. Wtedy Borussia zapewniała, że w ciągu kilkudziesięciu godzin poinformuje, jak długo Błaszczykowski będzie poza grą. Później zaplanowała wydanie komunikatu na czwartek – by Polak przeszedł kolejne badania lekarskie. Wczoraj znów klub unikał odpowiedzi. Według dyrektora sportowego klubu Michaela Zorca Błaszczykowski „potrzebuje jeszcze czasu i kolejnych konsultacji z lekarzem”.

Kiedy będzie gotowy do gry? Za tydzień Borussię czeka ważny mecz z Bayernem Monachium. 3 marca Polaka miała czekać gra w reprezentacji kraju przeciwko Bułgarii. Wiele ma wyjaśnić dzisiejsza wizyta u lekarza. Po niej ma zapaść decyzja, czy może już wrócić do normalnych treningów.

W grudniu Błaszczykowski przedłużył kontrakt z Borussią do 2013 r. Zarabia ok. 1,8 mln euro rocznie. Dostał więc niemal 100-procentową podwyżkę, mimo wcześniejszych kłopotów z drobniejszymi kontuzjami.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne