Hamburger SV – BVB 1:1 – Kuba bohater…

Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe 1:1 (0:1) z Hamburgerem SV w spotkaniu 29. kolejki Bundesligi. Bramk�…

Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe 1:1 (0:1) z Hamburgerem SV w spotkaniu 29. kolejki Bundesligi. Bramkę dla gospodarzy zdobył Ruud van Nistelrooy, który pewnie wykorzystał rzut karny. Punkt dla Borussii zapewnił rezerwowy Jakub Błaszczykowski. Polak wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry.

Gospodarze w 39. minucie objęli prowadzenie. Mladen Petrić został sfaulowany w polu karnym przez Matsa Hummelsa, a sędzia Peter Gagelmann słusznie podyktował „jedenastkę”. Jej pewnym egzekutorem okazał się Ruud van Nistelrooy.

Borussia w 45. minucie powinna doprowadzić do wyrównania. Po indywidualnej akcji Mario Goetze niespodziewanie znalazł się sam przed pustą bramką HSV. Jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował Gojko Kacar.

Po przerwie podopieczni trenera Kloppa przejęli inicjatywę. Zaczęli dyktować warunki gry, ale brakowało im skuteczności. W 50. minucie Robert Lewandowski wypatrzył Nuriego Sahina, który technicznym podaniem „uruchomił” Goetzego. 18-letni pomocnik w sytuacji sam na sam z Frankiem Rostem fatalnie przestrzelił.

W 62. minucie na placu gry zameldował się Jakub Błaszczykowski, który zastąpił Lewandowskiego. Dwie minuty później inny z reprezentantów Polski Łukasz Piszczek opanował dośrodkowanie z rzutu wolnego Sahina, ale piłka po jego strzale i rykoszecie zatrzymała się na słupku. W 62. minucie na placu gry zameldował się Jakub Błaszczykowski, który zastąpił Lewandowskiego. Dwie minuty później inny z reprezentantów Polski Łukasz Piszczek opanował dośrodkowanie z rzutu wolnego Sahina, ale piłka po jego strzale i rykoszecie zatrzymała się na słupku.

W 74. minucie zawiódł Lucas Barrios. Paragwajczyk po podaniu Svena Bendera huknął z 10 metrów i trafił w… poprzeczkę. Borussia raziła nieskutecznością, ale w doliczonym czasie gry dopięła swego.

W 92. minucie Patrick Owomoyela zgrał piłkę głową do Kuby, który z prawej strony pola karnego uderzył bez zastanowienia z powietrza i dał Borussii bezcenny punkt.

Trafienie Polaka może w końcowym rozrachunku zadecydować o mistrzostwie Niemiec. Najgroźniejszy rywal Borussii, Bayer Leverkusen w niedzielę zagra z FC St. Pauli, ale za tydzień spotka się z Bayernem Monachium. Po meczu z HSV lider Bundesligi ma 8 punktów przewagi nad Aptekarzami.

HAMBURGER SV – BORUSSIA DORTMUND 1:1 (1:0)

Hamburger SV: Rost – Diekmeier, Kacar, Westermann, Aogo – Jarolim – Ben-Hatira, Zé Roberto, Elia – van Nistelrooy, Petric.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer – Bender, Sahin – Götze, Lewandowski, Großkreutz – Barrios.

Zmiany: 83. Demel za Jansena, van Nistelrooy za Elię 90. Guerrero za Petricia – 62. Kuba za Lewandowskiego, 77. Zidan za Barriosa, 80. Owomoyela za Bendera.

Gole: 1:0 van Nistelrooy 39′, 1:1 Kuba 90+2′

Czerwona kartka: Ben-Hatira 78′

Żółta kartka: Sahin

Widzów: 57.000