Hiszpania zmiażdżyła Polskę! 86 m…

Polska reprezentacja na Estadio Nueva Condomina w Murcii została kompletnie rozbita przez Hiszpanów. Spotk…

Polska reprezentacja na Estadio Nueva Condomina w Murcii została kompletnie rozbita przez Hiszpanów. Spotkanie było jednostronnym widowiskiem, zakończonym wynikiem 6:0. Dla podopiecznych Vicente del Bosque był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się 11 czerwca mistrzostwami świata w Republice Południowej Afryki.

Mecz od samego początku układał się dla Hiszpanów i to właśnie oni wieloma podaniami i szybkimi zmianami pozycji kreowali grę. ierwsza bramka meczu padła już w 12. minucie. Andres Iniesta dośrodkował w pole karne z lewej strony, a piłkę do bramki Tomasza Kuszczaka z najbliższej odległości wepchnął David Villa. Dwie minuty później było już 2:0. Iniesta przerzucił piłkę nad polskimi obrońcami, ta trafiła do Xaviego, który bez przyjęcia odegrał do Silvy, a napastnik Valencii nie miał problemów z dopełnieniem formalności. Pierwszą i jedyną okazję bramkową w pierwszej połowie Polacy stworzyli w 25. minucie. Robert Lewandowski długo utrzymywał się przy piłce na 16 metrze, po czym dograł do wbiegającego w pole karne Sławomira Peszki. Skrzydłowy Lecha Poznań dobrze przyjął piłkę i mocno uderzył na bramkę, ale Casillas był na posterunku.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił – wciąż zdecydowaną przewagę utrzymywali piłkarze „La Furia Roja”, co udokumentowali aż czterema bramkami. Najpierw w 51. minucie strzałem sprzed linii pola karnego Tomasza Kuszczaka pokonał Xabi Alonso. Siedem minut później na 4:0 podwyższył wynik Cesc Fabregas, który – wykorzystując znakomite podanie Alonso – z około 8 metrów skierował piłkę do bramki. W 76. minucie piątego gola strzelił Fernando Torres, który pewnym strzałem wykończył akcję Fabregasa i Pedro. Wynik spotkania w 81. minucie ustalił Pedro, który technicznym lobem strzelił swoją pierwszą bramkę w trzecim reprezentacyjnym występie.

Reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski był najmocniejszym punktem w kadrze Franciszka Smudy, rozegrał przyzwoite spotkanie, jednak jego przebłyski talentu zostały stłumione przez geniusz Hiszpańskich piłkarzy. W 86 minucie Kuba opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Mateusz Cetnarski.

Hiszpania – Polska 6:0 (2:0)