Kolejna wygrana BVB, 17 minut Kuby

Borussia pewnie kroczy po mistrzostwo Niemiec. Podopieczni Jürgena Kloppa wygrali trzecie spotkanie z rzędu …

Borussia pewnie kroczy po mistrzostwo Niemiec. Podopieczni Jürgena Kloppa wygrali trzecie spotkanie z rzędu i po tej kolejce utrzymali dwanaście punktów przewagi nad Bayerem. Wszystko dzięki Robertowi Lewandowskiemu, który strzelił zwycięskiego gola w meczu z 1.FC Köln (1:0). Jakub Błaszczykowski pojawił się na murawie w 73. minucie, kiedy zmienił Kevina Großkreutza.

Choć drużyna z Dortmundu dominowała przez niemal cały mecz, to nie potrafiła wykorzystać dogodnych sytuacji. W pierwszej połowie bardzo blisko strzelenia goli byli Lucas Barrios, Felipe Santana i Mario Götze. W 44. minucie „Lewy” zaskoczył obronę 1.FC Köln i pokazał instynkt napastnika. Przyjął piłkę na klatkę piersiową i momentalnie uderzył zza pola karnego lewą nogą. Michael Rensing nie miał szans na skuteczną interwencję.

W drugiej części gry Borussia mogła strzelić nawet trzy gole. W 74. minucie Rensing w świetnym stylu obronił groźny strzał Lewandowskiego. Potem, w odstępie kilku minut piłka dwukrotnie trafiała w poprzeczkę bramki Kozłów. Najpierw po uderzeniu Barriosa, a potem po strzale Nuriego Sahina.

Borussia zanotowała kolejną cenną wygraną. BVB ma dwanaście punktów przewagi nad Bayerem Leverkusen, co stanowi sporą zaliczkę na dziewięć kolejek przed zakończeniem sezonu.W Dortmundzie mogą już powoli mrozić szampany…

BORUSSIA DORTMUND – 1. FC KÖLN 1:0 (1:0)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Santana, Schmelzer – Bender, Sahin – Götze, Lewandowski, Großkreutz – Barrios.

1. FC Köln: Rensing – Brecko, Mohamad, Pezzoni, Eichner – Lanig, Petit – Jajalo, Podolski, Clemens – Novakovic.

Zmiany: 73. Kuba za Großkreutza, 90. Kehl za Sahina, 90.+2 da Silva za Götze – 54. Ehret za Podolskiego, 76. Ionita za Petita, 81. Freis za Clemensa.