Kuba: Nagroda bardzo mnie cieszy, ale…

Jakub Błaszczykowski, który we wtorek skończył 25 lat, przyznaje, że rok 2010 był dla niego bardzo uda…

Jakub Błaszczykowski, który we wtorek skończył 25 lat, przyznaje, że rok 2010 był dla niego bardzo udany. Kapitana polskiej reprezentacji cieszy nagroda Piłkarza Roku w Polsce oraz fakt, że wraz z Borussią Dortmund zdecydowanie prowadzi w Bundeslidze.

– Najlepiej, gdyby się to nigdy nie skończyło – śmieje się Jakub Błaszczykowski pytany, kiedy zwycięska seria Borussii Dortmund zostanie przerwana. – Tytuł mistrza jesieni nic nie znaczy. Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze nic nie osiągnęliśmy, chociaż wielu dziennikarzy widzi to zupełnie inaczej. Nie myślimy o tym, co może zdarzyć się w maju, tylko koncentrujemy się na każdym kolejnym meczu – przyznaje świeżo upieczony 25-latek.

Przed kilkoma dniami Kubę wyróżniono tytułem Piłkarza Roku 2010 tygodnika Piłka Nożna. – Nagroda bardzo mnie cieszy, ale dla mnie jasnym jest, że wciąż mogę grać znacznie lepiej. Pokażę to w kolejnym roku. Dziękuję całej drużynie Borussii, gdzie wszystko funkcjonowało bardzo dobrze. W reprezentacji ten roku nie był równie udany – ocenia swoje dokonania i planuje przyszłość Błaszczykowski.

Wraz z kapitanem reprezentacji w BVB występują Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. – Oczywiście, jestem bardzo szczęśliwy, że obaj są tutaj ze mną. Z nimi mogę rozmawiać po polsku. Co więcej, obaj mają świetny sezon, co poprawia nasze wyniki jako całej drużyny. A prywatnie mamy wiele wspólnego – Kuba chwali sobie współpracę w rodakami.

W ostatnich tygodniach Błaszczykowski ma niemałe trudności z wywalczeniem sobie miejsca w podstawowym składzie BVB. Polak toczy zaciętą rywalizację z Niemcami Mario Gotze i Kevinem Grosskreutzem. – Konkurencja jest normalną rzeczą. Fakt, że mamy wielu silnych piłkarzy dobrze wpływa na zespół. Każdy daje z siebie wszystko na treningach, żeby udowodnić trenerowi, że jest najlepszy i zasługuje na grę – odnosi się do sytuacji kadrowej i decyzji Jurgena Kloppa.

– Do finałów EURO 2012 wciąż pozostaje półtora roku. Ostatnio mieliśmy przerwę od ważnych meczów i testowaliśmy młodych piłkarzy. Przeciwko Wybrzeżu Kości Słoniowej zagraliśmy bardzo dobrze i wygraliśmy, co czyni nas odważnymi przed Mistrzostwami Europy. Będziemy się mocno przygotowywać, bo chcemy być silni podczas tego turnieju – mówi o kadrze Franciszka Smudy skrzydłowy.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne