KUBA – Polska siła na zachodzie!

Ostatnio zastanawiałem się nad sytuacją polskich piłkarzy za granicą. W telewizji dziennikarze robią prawdzi…

Ostatnio zastanawiałem się nad sytuacją polskich piłkarzy za granicą. W telewizji dziennikarze robią prawdziwą „nagonkę” rozwodząc się nad tym tematem. Po krótkich rozważaniach doszedłem do jednego wniosku i myślę, że słusznego: Jak nie wielu mamy w Polsce piłkarzy, którym z chęcią poświęcam uwagę. Takich piłkarzy, których można docenić, ich słowo i postawę. W erze posuchy polskiego futbolu wypromował się piłkarz: Jakub Błaszczykowski. Chwała Bogu za to!

Długo czekałem, aż pojawi się ktoś o solidnym charakterze. Człowiek, który pokarze naszym „antyfutbolistom” co to profesjonalizm i determinacja… Jako, że jestem entuzjastą złotych myśli, przypomniały mi się słowa Napoleona Bonaparte: „Dla moich Polaków nie ma rzeczy nie możliwych”. Czytając wywiad, oglądając mecz, odtwarzając wypowiedzi mam przeświadczenie, że Kuba ten chłopak z Truskolas ma coś w sobie, coś czego nie mają inni… „Błaszczu” nie tylko wierzy w marzenia, on z ogromną dyscypliną i rozwagą robi postępy, dąży do tego by droga jaką sobie wytyczył stała się jak najbardziej realna.

Jak dla mnie to żaden człowiek nie jest równy innej osobie. To samo dotyczy piłkarzy, tak więc Frankowski nie jest taki sam jak Żurawski, Boruc jest inny od Fabiańskiego itd. … Jakub Błaszczykowski nie jest równy nikomu, jest sobą i dobrze. Zadziwiająca jest przede wszystkim jego skromność. Mi jako kibicowi imponują słowa było dobrze, lecz jeszcze dużo muszę poprawić. Przecież już spełnił swoje marzenie, został bardzo dobrym piłkarzem.

Wygrał wiele: mistrzostwo Polski wspólnie z Wisłą Kraków, Superpuchar Niemiec z Borussią Dortmund, był najlepszym piłkarzem według kibiców Borussii w 2008 roku i otrzymał wiele nagród oraz wyróżnień w tego typu plebiscytach. Ostatnio został kapitanem polskiej reprezentacji. Jednak on wie, że go stać na więcej, jednocześnie z pewnym umiarkowaniem i respektem dla rywala. Tego brakuje naszym zawodnikom. Tej prostoty, samokrytycyzmu.

Jakub Błaszczykowski jest człowiekiem nie tylko wybitnym jeżeli chodzi o umiejętności czysto piłkarskie. Pomaga chłopakowi choremu na zanik mięśni, wspiera różnego rodzaju akcje charytatywne, wystawia przedmioty na licytację dla potrzebujących itd. Godne uwagi i dowartościowania. Dlatego też życzę mu z całego serca by jak najdłużej grał dla BVB, jak najwięcej kibicom przynosił satysfakcji i by miał od groma sukcesów.

Krzysztof Łukaszewicz

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne