Kuba: Rozpoczynamy przygotowania do Euro

Nie ma sensu grać z drużynami typu San Marino czy Lichtenstein. Wiemy, jaka impreza nas czeka. Tam będziemy mie…

Nie ma sensu grać z drużynami typu San Marino czy Lichtenstein. Wiemy, jaka impreza nas czeka. Tam będziemy mierzyć się tylko z drużynami bardzo dobrze umiejącymi grać w piłkę. Takich właśnie powinniśmy mieć sparingpartnerów – stwierdził Jakub Błaszczykowski przed towarzyskimi meczami Polaków z Finlandią, Serbią i Hiszpanią.

– Mecz towarzyski zawsze pozostanie tylko meczem towarzyskim. Grając o punkty daje się odczuć napięcie, tu nie. Wiemy jednak do czego się przygotowujemy. Chodzi o to, żebyśmy dobrze zaprezentowali się na mistrzostwach Europy, a nie blado – powiedział pomocnik Borussii Dortmund, do którego to klubu dołączył ostatnio kolejny Polak, Łukasz Piszczek, a trwają negocjacje wokół transferu Roberta Lewandowskiego.

– Cały czas się rozwijamy. Następny sezon będzie bardzo ciężki, bo musimy potwierdzić, że piąte miejsce nie było przypadkiem. Myślę jednak, że damy sobie radę. Ja jestem z pobytu w Borussii zadowolony. Przedłużyłem kontrakt o trzy lata. Co spowodowało, że mój klub chce kupić Roberta Lewandowskiego? Władze Borussii zanim kogoś kupią, to przez rok go obserwują. Pytano mnie głównie, jakim człowiekiem Robert jest poza boiskiem, bo jak gra to oni doskonale wiedzą. Co do kolejnych wzmocnień to nie mam pojęcia, ja tylko gram w piłkę. Przyszedł do nas Łukasz Piszczek. Trudno powiedzieć, czy zmiany w składzie nam pomogą. Bundesliga jest bardzo silną ligą. Ruud van Nistelrooy przyszedł do Hamburga, a oni nawet nie grają w pucharach – opowiadał prawoskrzydłowy reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, że w poprzednim, wygranym przez Polaków meczu z Bułgarią w Warszawie pierwszego gola strzelił Błaszczykowski po podaniu Lewandowskiego, a w drugim przypadku też obaj załatwili sprawę, tylko teraz kto inny strzelał, a kto inny podawał.

Rok temu, w okresie wakacyjnym Błaszczykowski nie przyjechał na zgrupowanie reprezentacji. Tak jak wielu innych reprezentantów wymówił się kontuzją. Teraz przyjechali wszyscy powołani. – Miałem wtedy bliznę na ścięgnie i było zagrożenie, że mogę pogłębić kontuzję. Zasygnalizowałem to na trzy-cztery tygodnie wcześniej. Kontuzja nie wybiera. Teraz jestem zdrowy. Chociaż nie miałem odpoczynku, cały czas jestem w treningu. Wiedząc, że jedziesz na reprezentację nie możesz przez dziesięć dni nic nie robić, bo taki przyjazd nie miałby sensu – mówił Błaszczykowski.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne