Manchester pokonany, świetny mecz Kuby!

W prestiżowym spotkaniu kontrolnym piłkarze Borussii pokonali w Dortmundzie 3:1 Manchester City. Bardzo dobry me…

W prestiżowym spotkaniu kontrolnym piłkarze Borussii pokonali w Dortmundzie 3:1 Manchester City. Bardzo dobry mecz rozegrał Jakub Błaszczykowski, który zszedł po godzinie gry. Polskiego skrzydłowego było pełno na boisku i wprowadzał on mnóstwo ożywienia w grze kolegów. Pomagał w ofensywie i w obronie. Zachowywał się jakby przez cztery lata nie grał w piłkę w ogóle i był tego bardzo głodny.

Pojedynek rozpoczął się wymarzenie dla Borussii, bowiem już w 9. minucie rzut karny wykorzystał Lucas Barrios. Niedługo później jednak Romanowi Weidenfellerowi szans nie dał Brazylijczyk Jo. W kolejnych minutach niezwykle aktywny, ambitny i obecny na niemal każdym centymetrze murawy był, kreując wiele akcji Borussii, Jakub Błaszczykowski.

Po zmianie stron gola strzelił jednak jego konkurent do miejsca w składzie – Japończyk Shinji Kagawa po podaniu Mario Goetze. Wcześniej, bo w 44. minucie kolejną „jedenastkę” egzekwował Barrios, ale tym razem doskonale spisał się w bramce „Citizens” Joe Hart. 9 minut przed końcem spotkania Robert Lewandowski zachował się rewelacyjnie. Zapoczątkował akcję podaniem do Goetze, który precyzyjnym podaniem obsłużył Lewego i ten bez trudu zmusił do kapitulacji Shay’a Given’a i było 3:1.

Borussia Dortmund – Manchester City 3:1 (1:1)
1:0 – Barrios 9′ (k.) 1:1 – Jo 11′ 2:1 – Kagawa 50′ 3:1 – Lewandowski 81′

Składy:

Borussia: Weidenfeller – Owomoyela (83′ Hornschuh), Subotic, Hummels (65′ Santana), Schmelzer – Kehl (65′ Bender), Sahin (88′ Feulner) – Błaszczykowski (65′ Hajnal), Kagawa, Goetze – Barrios (46′ Lewandowski)

ManCity: Hart (46′ Given) – Richards (46′ Zabaleta), K.Toure, Kompany, Kolarov – Wright-Phillips (65′ Bellamy), Y.Toure (58′ Ireland), Barry (58′ Lescott), Johnson (58′ Bridge) – Jo, Adebayor (46′ Santa Cruz).