Nokaut BVB! H96 – BVB 0:4, Gol i asys…

Jakub Błaszczykowski zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie, a Borussia Dortmund rozbiła 4:0 Hannover 96 i …

Jakub Błaszczykowski zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie, a Borussia Dortmund rozbiła 4:0 Hannover 96 i umocniła się na czele tabeli. Borussia podtrzymała znakomitą passę w meczach wyjazdowych, odnosząc szóste kolejne zwycięstwo w tym sezonie! Podopieczni Juergena Kloppa od pierwszych minut osiągnęli przewagę i już w 11. minucie zdołali ją udokumentować. Ogromna w tym zasługa Shinji Kagawy, który nie przestraszył się trzech obrońców Hannoveru i precyzyjnym strzałem zza linii pola karnego pokonał Floriana Fromlowitza.

Gdy piłkarze Mirko Slomki wyraźnie się rozkręcali, Borussia przeprowadziła wyborny kontratak. Nuri Sahin uruchomił długim podaniem Piszczka, a Polak wzdłuż pola karnego obsłużył podaniem Barriosa i było 2:0. Niedługo później na murawę wprowadzeni zostali Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski i, jak się później okazało, była to znakomita decyzja opiekuna BVB.

W 77. minucie leżącego w polu karnym Hannoveru Kubę brutalnie i bezmyślnie kopnął w głowę Karim Haggui. Arbiter wyrzucił z boiska Tunezyjczyka i podyktował jedenastkę, którą zmarnował jednak Sahin, uderzając w środek bramki. Chwilę później genialną akcję przeprowadzili reprezentanci Polski. Lewy sprytnie zagrał do partnera piętą, strzał Błaszczykowskiego obronił Fromlowitz, ale dobitka 22-latka do niemal pustej bramki była już jednak skuteczna.

Czarno-żółci w końcówce gnębili osłabionego przeciwnika kolejnymi atakami. Bramkarz Hannoveru wybronił wprawdzie strzał Antonio da Silva z rzutu wolnego, ale nie miał nic do powiedzenia, gdy w doliczonym czasie gry da Silva podał do wychodzącego na czystą pozycję Błaszczykowskiego, a nasz kadrowicz wykorzystał sytuację sam na sam. Borussia wygrała 9. raz w sezonie i nad wiceliderem z Mainz ma już 4 oczka przewagi. Cieszy, że po dłuższej przerwie wydatny udział w odniesieniu zwycięstwa mieli reprezentanci Polski.

Hannover 96 – Borussia Dortmund 0:4 (0:1)
0:1 – Kagawa 11′
0:2 – Barrios 72′
0:3 – Lewandowski 81′
0:4 – Błaszczykowski 91′

Składy:

Hannover: Fromlowitz – Djakpa, Eggimann, Haggui, Cherundolo – Rausch, Pinto, Stindl (80′ Avevor), Stoppelkamp (57′ Beasley) – Abdellaoue (46′ Forssell), Ya Konan.

Borussia: Weidenfeller – Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer – Bender, Sahin (83′ da Silva) – Goetze (74′ Błaszczykowski), Kagawa, Grosskreutz – Barrios (74′ Lewandowski).

Czerwona kartka: Haggui (Hannover).

Żółta kartka: Piszczek, Barrios (Borussia).