Obraniak: Kuba jest najlepszy

W „Przeglądzie Sportowym” ukazał się wywiad z reprezentantem Polski Ludovicem Obraniakiem. W wywiadzie tym opow…

W „Przeglądzie Sportowym” ukazał się wywiad z reprezentantem Polski Ludovicem Obraniakiem. W wywiadzie tym opowiada on, na pytanie kto jest najlepszym polskim piłkarzem. Przedstawiamy Państwu rozmowę redaktora Przeglądu Sportowego z piłkarzem biało-czerwonych.

PRZEGLĄD SPORTOWY: Lech już awansował do następnej rundy Ligi Europejskiej. Czy postawa poznaniaków jest dla ciebie zaskoczeniem?
LUDOVIC OBRANIAK: Wynik z Poznania dowodzi, że mistrz Polski nie przestraszył się Juventusu. Lech to solidny zespół, który gra na europejskim poziomie. Środowy rezultat nie jest dla mnie niespodzianką po tym, jak zobaczyłem grę polskiej drużyny w rewanżu przeciwko Manchesterowi City.

PS: Czy po ewentualnym awansie Lille chciałbyś trafić na Lecha?
To byłyby świetne spotkania! Trudno przewidzieć ich wynik… Jedno jest pewne: nie zlekceważylibyśmy poznańskiej drużyny. Wierzę, że uda nam się wyjść z grupy i być może w tegorocznej edycji Ligi Europy Lille przyjedzie do Poznania. Mam bardzo dobre wspomnienia z tego miasta po ostatniej wygranej kadry z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Szybko nie zapomnę wspaniałej atmosfery tamtejszego stadionu.

PS: W Lechu gra Manuel Arboleda, który chciałby pójść twoim śladem – ubiega się o polski paszport i deklaruje chęć gry w zespole Smudy.
Nie znam dobrze Arboledy, ale skoro jest wartościowym graczem, to czemu nie? Zawodnicy z dużym potencjałem mogą przydać się naszej reprezentacji. Każdy dobry piłkarz jest mile widziany w kadrze i może do niej wnieść pozytywną energię. Myślę, że dla wszystkich, którzy mogą nam pomóc grać lepiej i stawać się silniejszą ekipą przed EURO 2012, drzwi do kadry będą stać otworem. Potrzebujemy dobrych zawodników.

PS: Takich jak choćby Damien Perquis? Jego zbliżający się debiut w reprezentacji będzie także twoją zasługą. Obecność w drużynie Francuza o polskich korzeniach na pewno pomogłaby ci poczuć się mniej odizolowanym.
Ja?! Odizolowany? Nie mogę narzekać na osamotnienie w reprezentacji Polski. Pilotuję sprawę Perquisa, bo trener poprosił mnie o pełnienie roli pośrednika. To wszystko. Nie szukam w tym własnych korzyści. Jeśli już, to tylko pomagam wzmocnić nasz zespół. Damien jest bardzo dobrym piłkarzem i na pewno przyda się drużynie.

PS: Kto twoim zdaniem był w 2010 roku najlepszym polskim piłkarzem?
Każdy z zawodników reprezentacji ma swoje walory, czego dowiódł mecz przeciwko Wybrzeżu Kości Słoniowej. Myślę, że wyróżnia się Kuba Błaszczykowski. Tak, nowy kapitan kadry jest obecnie najlepszym polskim graczem i liderem reprezentacji.

PS: Jak oceniasz jej tegoroczne występy? Na jaką ocenę w skali 0-5 zasługuje drużyna Franciszka Smudy?
Między 3 a 4, jeśli miałbym oceniać trzy mecze, w których zagrałem. Moim zdaniem, przełomem było październikowe tournée po Ameryce Północnej. Z USA zagraliśmy na 4, z Ekwadorem na 3. Późniejszy mecz przeciwko WKS również oceniłbym na 4. Wszyscy nasi ostatni rywale to światowej klasy zespoły. Stawiliśmy im czoła i nie przynieśliśmy wstydu polskiej piłce. Poziom gry naszego zespołu rośnie.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne