Pochwały i zachwyt mediów

To był polski dzień, nie milkną echa wielkiego meczu BVB, a wszystkie media dziś się rozpływają. Borussia D…

To był polski dzień, nie milkną echa wielkiego meczu BVB, a wszystkie media dziś się rozpływają. Borussia Dortmund po fenomenalnym widowisku ograła w niedzielny wieczór Hannover 96, role główne, niemal oscarowe odegrało polskie trio z Dortmundu.

W niedzielę Borussia Dortmund pokonała Hannover 96 3:1. Dwa pierwsze gole strzelił Robert Lewandowski. Przy pierwszym podawał do niego Piszczek, któremu podawał Błaszczykowski, a przy drugim Polacy odwrócili kolejność. Przy trzeciej bramce również asystował Błaszczykowski. Dlatego „Kicker” w pomeczowej relacji pisze tak:

– Po zdobyciu bramki Borussia znowu zaczęła grać swoje. Jej napór nie dał już nic w pierwszej połowie, ale nie trzeba było nawet dziesięciu minut drugiej, żeby zrobiło się 2:0 po tym, jak Lewandowski zakończył polską koprodukcję.

„Kicker” swoje oceny przyzna w poniedziałek.

Lokalny dziennik „Ruhr Nachrichten”, główne źródło wiedzy o Borussii, przyznał je jak zwykle po meczu. Błaszczykowski, Lewandowski i Piszczek rzecz jasna ocenieni najwyżej. Od redakcji wszyscy trzej dostali notę 1,5.

Czytelnicy dziennika, którzy równolegle przyznają swoje oceny, z których „RN” wyciąga średnią, również wystawili swoje oceny, tu Kuba był bezkonkurencyjny i jako jedyny otrzymał maximum, a więc 1! Lepszej oceny dostać po prostu się nie da.

Serwis Goal.com gwiazdą meczu również wybrał Błaszczykowskiego. Kapitan reprezentacji Polski otrzymał ocenę 7,5.

– Polski skrzydłowy raz jeszcze pokazał klasę. Na skrzydle był bardzo przenikliwy, z piłką fantastyczny. Wykreował drugą bramkę, prezentując znakomity drybling – opisuje serwis Goal.com.