Podsumowanie sezonu

To był najlepszy sezon Kuby Błaszczykowskiego w Borussii Dortmund. Kapitan reprezentacji Polski występami na boiskach Bundesligi i nie tylko potwierdził swoją klasę

To był najlepszy sezon Kuby Błaszczykowskiego w Borussii Dortmund. Kapitan reprezentacji Polski występami na boiskach Bundesligi i nie tylko potwierdził swoją klasę, zamknął usta krytykom i udowodnił jak silną ma osobowość.

Pieniądze dziś masz, a jutro możesz ich nie mieć, moim celem jest zdobywanie trofeów bo tego nikt Ci już nie zabierze. Dopiero gdy po zakończeniu kariery spojrzysz ile ich zdobyłeś, możesz powiedzieć, że byłeś dobry – to słowa skrzydłowego ośmiokrotnego mistrza Niemiec wypowiedziane po zakończeniu rozgrywek klubowych, które świetnie oddają rzeczywistość futbolu.

Podwójna korona zdobyta z drużyną dominującą krajowe rozgrywki to spełnienie marzeń dla piłkarza, tym bardziej, że zasługa Kuby w tym sukcesie była ogromna. Świadczą o tym znakomite statystyki na podstawie których można wywnioskować jak dobry był to sezon. W oficjalnych meczach o stawkę (Bundesliga, Liga Mistrzów, Puchar Niemiec) Błaszczykowski na swoim koncie zapisał 7 goli i zaliczył 12 asyst. 2560 minut spędzonych na boiskach i co ciekawe żadnej żółtej kartki, ponadto warta uwagi jest celność podań. Jak wyliczyli statystycy zagrania Kuby znajdowały swój cel aż w 77%. Średnia ocen najpopularniejszego magazynu piłkarskiego w Niemczech \\Kicker\\ to 2,81 (gdzie 1 to klasa światowa, a 6 występ poniżej krytyki). Jakby tego było mało oficjalny serwis Bundesligi wybrał Błaszczykowskiego do \\jedenastki\\ całego sezonu, gdzie znalazł się w elitarnym gronie na prawym skrzydle.

Wynik ten robi wrażenie, szczególnie kiedy zwrócimy uwagę na fakt, że runda jesiena to wiele spotkań spędzonych na ławce rezerwowych i trudniejsze momenty. Media wówczas spekulowały o rzekomym konflikcie na linii Klopp – Błaszczykowski, Jakub ciągle podkreślał, że relacje między nim, a trenerem nie zmieniły się, a on ciężko pracuje na treningach aby udowodnić, że zasługuje na miesjce w pierwszym zespole. Czas pokazał jak profesjonalnie Kuba podchodzi do swoich obowiązków i długo nie trzeba było czekać na eksplozje formy naszego kapitana. Początek rundy wiosennej i kolejne miesiące to wspaniały okres w karierze Kuby, świetna dyspozycja prezentowana wcześniej w sparingach reprezentacji Polski, przełożyła się na występy w Borussii Dortmund. Regularna gra, piękne asysty i gole przy znakomitej współpracy z kolegami dały zespołowi kolejny cudowny sezon i wielkie sukcesy.

Wyróżnień i pochwał pod adresem Błaszczykowskiego podczas ostatnich miesięcy nie brakowało. Wypada podziękować za te wspaniałe momenty, jakie mogliśmy przeżywać podczas trwania sezonu. Dziś zarówno Kuba jak i wszyscy kibice żyją już Mistrzostwami Europy. Pamiętając o pięknych momentach, pozostaje życzyć kapitanowi reprezentacji Polski i jego kolegom solidnego występu na tej wielkiej imprezie, która rozpocznie się w Warszawie już 8 czerwca.

 


 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne