Podział punktów w Dortmundzie, 82 m…

Kuba Błaszczykowski rozegrał 82 minuty w zremisowanym przez jego Borussię Dortmund 1:1 meczu z Hoffenheim. Boru…

Kuba Błaszczykowski rozegrał 82 minuty w zremisowanym przez jego Borussię Dortmund 1:1 meczu z Hoffenheim. Borussia objęła prowadzenie po strzale Valdeza z 57. minuty, ale punkt dla Hoffenheim uratował samobój z 90. minuty Hummelsa.

W dziesiątej minucie Jakub Błaszczykowski dośrodkował w pole karne na głowę Barriosa. Ze strzałem Argentyńczyka poradził sobie Timo Hildebrand. Borussia podejmowała kolejne próby ataków na bramkę Hoffenheim. W wielu przypadkach brakowało jednak ostatniego podania otwierającego drogę do siatki.

W 22. minucie Hajnal zmienił kontuzjowanego Sahina, a siedem minut później Valdez zmienił Zidana. Egipcjanin zerwał najprawdopodobniej więzadła krzyżowe. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie.

Wynik otworzył w drugiej połowie Valdez który wykorzystał dobre dośrodkowanie Grosskreutza. Kiedy wydawało się, że Borussia zainkasuje komplet punktów, do własnej siatki trafił Hummels – problem w tym, że własnej. Zawodnik żółto-czarnych miał olbrzymiego pecha. Borussia zajmuje piąte miejsce, a mogłą awansować na trzecie!

Borussia Dortmund – Hoffenheim 1:1 (0:0)
1:0 Valdez 57′
1:1 Hummels 89′ (sam.)