Polska przegrywa towarzysko z Francj�…

Reprezentacja Polski na czele z kapitanem kadry- Jakubem Błaszczykowskim skromnie przegrała z Francją 0:1. Pomo…

Reprezentacja Polski na czele z kapitanem kadry- Jakubem Błaszczykowskim skromnie przegrała z Francją 0:1. Pomocnik Borussii Dortmund rozegrał 87 minut, a w jego miejsce na boisku pojawił się Paweł Brożek. Walka i zaangażowanie całej ekipy biało-czerwonych dostarczyła nam wielu emocji do samego końca meczu.

Opis towarzyskiego meczu:

Biało-czerwoni bardzo agresywnie rozpoczęli spotkanie, starając się nie pozwalając rywalom zbyt wiele miejsca. Francuzi pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli sobie w czwartej minucie. Wówczas głową celnie uderzał Hoarau, ale na posterunku był Szczęsny. Podopieczni Franciszka Smudy starali się odpowiedzieć, jednak szybkie akcje kończyły się niedokładnymi podaniami w pole karne.

Tymczasem w dwunastej minucie Trójkolorowi objęli prowadzenie. Po strzale N’Zogbii zza pola karnego, niefortunnie w „szesnastce” interweniował Jodłowiec, który przeciął zagranie, zmylił interweniującego Szczęsnego i piłka wylądowała w siatce.

W kolejnych minutach kibice nie oglądali wielkiego widowiska. Drużyna Laurenta Blanca kontrolowała wydarzenia na boisku, nie pozwalając biało-czerwonym na stworzenie sobie klarownej sytuacji. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Osiem minut po przerwie efektownym strzałem z przewrotki popisał się Valbuena, jednak piłką minęła bramkę Szczęsnego. Pięć minut później francuski pomocnik próbował uderzenia z dystansu. Tym razem uderzył celnie, ale bramkarz polskiego zespołu pewnie interweniował.

Biało-czerwoni mogli doprowadzić do wyrównania w 64. minucie, ale Lewandowski z osiemnastu metrów uderzył tuż obok słupka. W kolejnych minutach groźnie z ostrego kąta uderzał Obraniak, ale Carrasso zdołał wypiąstkować futbolówkę.

W 75. minucie bliski trafienia do siatki był Lewandowski, który główkował po dośrodkowaniu Błaszczykowskiego, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Sagna. Chwilę później napastnik Borussii Dortmund potężnie uderzył zza pola karnego, ale i tym razem nie udało mu się pokonać Carrasso.

Sześć minut przed końcem meczu mocno z dystansu uderzał Matuszczyk, ale francuski bramkarz był na posterunku. Goście mogli podwyższyć na 2:0 trzy minuty przed końcem, ale techniczny strzał Martina zza pola karnego okazał się minimalnie niecelny. Była to ostatnia groźniejsza sytuacja w tym meczu.

Polska – Francja 0:1 (0:1)
0:1 Jodłowiec (sam.) 12′