Polska remisuje z USA- bramka Kuby

Remisem 2:2 zakończyło się rozegrane w sobotę (czasu lokalnego) na Soldier Field w Chicago towarzyskie spotkan…

Remisem 2:2 zakończyło się rozegrane w sobotę (czasu lokalnego) na Soldier Field w Chicago towarzyskie spotkanie USA i Polski. Biało-czerwoni tym samym nie przerwali serii meczów bez porażki, ale mogą być zadowoleni ze swojej gry w ataku. Nad defensywą muszą natomiast jeszcze sporo popracować.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 13. minucie, gdy po dalekim podaniu Jermaine’a Jonesa piłka spadła za plecy obrońców, dopadł do niej Jozy Altidore i spokojnie skierował do siatki, obok wybiegającego z bramki Boruca. Dziewięć minut później podobną sytuację mieli Polacy. Po podaniu Ludovika Obraniak sam przed Timem Howardem znalazł się Robert Lewandowski, ale trafił prosto w bramkarza Evertonu.

Golkipera USA niedługo potem zatrudnił Adam Matuszczyk, po którego uderzeniu Howard na raty łapał piłkę. Pomocnik FC Köln do wyrównania doprowadził za to w 30. minucie, gdy po zamieszaniu w polu karnym piłkę wyłożył mu Obraniak, a Matuszczyk płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali.

Niewiele brakowało, a do przerwy Amerykanie prowadziliby jednak 2:1, lecz trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Altidore z 12 metrów trafił w poprzeczkę. Gospodarze poprawili się w 53. minucie, gdy Oguchi Onyewu najwyżej wyskoczył do piłki po rzucie rożnym i mocnym uderzeniem głową skierował ją do bramki.

Trz minuty później mogło być 3:1. Dariusz Pietrasiak głową podawał piłkę do Artura Boruca, ale zrobił to na tyle nieudolnie, że przejął ją Altidore. Napastnik Villarreal przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem Fiorentiny. W rewanżu z rzutu wolnego kropnął Obraniak, a Howard musiał ratować się piąstkowaniem piłki.

Wreszcie w 73. minucie kolejna akcja Polaków przyniosła im prowadzenie. Jakub Błaszczykowski [fot] wywalczył piłkę przed pole karnym gospodarzy, trafiła ona do Obraniaka, ten podał ją do niepilnowanego pomocnika Borussii Dortmund, który ładnym i mocnym uderzeniem umieścił ją w siatce tuż przy słupku, nie dając Howardowi szans na skuteczną interwencję.

W końcówce Polacy mieli problemy z wybiciem piłki z własnej połowy i niewiele brakowało, a minutę przed końcem padłaby bramka dla USA. Po rzucie rożnym i główce Onyewu piłka odbiła się od jednego z obrońców, trafiła Boruca w klatkę piersiową, a następnie Andrzej Niedzielan wybił ją z linii bramkowej. W efekcie wynik nie uległ już zmianie i Polska zremisowała z USA 2:2.

USA – Polska 2:2 (1:1)
1:0 Altidore 13′
1:1 Matuszczyk 30′
2:1 Onyewu 53′
2:2 Błaszczkowski 73′