Przed meczem: Borussia Dortmund- FSV …

Borussia Dortmund w sobotę zagra z FSV Mainz dopiero po raz siódmy. Niezwykłą cechą wszystkich pojedynk…

Borussia Dortmund w sobotę zagra z FSV Mainz dopiero po raz siódmy. Niezwykłą cechą wszystkich pojedynków między tymi zespołami była przyjazna atmosfera. W ostatnich potyczkach tych drużyn, bardzo dobrze przywitani zostali kibice BVB w Mainz. Na sobotę w Dortmundzie przewidywanych jest 6 tysięcy kibiców przyjezdnych i są oni bardzo mile widziani.

Rozpoczęcie: Początek spotkania planowany jest w sobotę o godzinie 18:30 na Signal Iduna Park w Dortmundzie.


Sytuacja klubów:
Cztery punkty dzielą zespoły w tabeli Bundesligi. FSV Mainz po świetnym początku sezonu zajmuje szóste miejsce w tabeli Bundesligi z dorobkiem 21 punktów. Nawet w przypadku zwycięstwa BVB klub z Dortmundu nie wyprzedzi Mainz lecz zniweluje stratę do jednego punktu. Dortmund w ostatnich pięciu meczach zdobył aż 11 punktów. Mainz podobnie bo aż 10 punktów.

Dane osobowe: Zarówno Mainz jak i Dortmund borykają się z problemami zdrowotnymi. W przypadku BVB na pewno nie zagrają: Kehl, Tinga, Hajnal, Le Tallec, Dede. Pod znakiem zapytania stoją występy takich piłkarzy jak: Bender, Kuba(stłuczone udo, wznowił treningi), Sahin(kontuzja kostki, wznowił treningi), Zidan (infekcja) Owomoyela (infekcja).

Taktyka: Ostatnio trener Klopp decydował się na ustawienie 4-2-3-1 lecz ustawienie piłkarzy w meczu z Mainz uwarunkowane będzie sytuacją kadrową i trudno stwierdzić na jakie ustawienie swoich piłkarzy zdecyduje się trener. Mainz natomiast również bardzo często zmienia styl. Grywali oni w tym sezonie w zestawieniu 4-2-3-1, 3-4-3, 4-1-4-1 i wreszcie z Wolfsburgiem 4-3-1-2.

Bilans: Mecze między tymi zespołami zawsze były zacięte na co dowodem są aż cztery remisy z sześciu rozegranych spotkań. Co ciekawe wszystkie z nich zakończyły się wynikiem 1:1. Dortmund na własnym terenie pod wodzą Berta van Marwijka wygrał w sezonie 2004/05 z Mainz aż 3:0. Statystyka: W ciągu ostatnich pięciu meczy Borussia zdobywała przynajmniej jedną bramkę. Ponadto BVB w ostatnich trzech meczach u siebie prowadziła zaczynała mecz o prowadzenia 1:0.

Najwyższa wygrana: Dortmund najwięcej wygrał 3:0 w sezonie 2004/05, gole wtedy zdobywali: Smolarek, Koller i Ricken. Borussia oddała w tym meczu aż 31 strzałów na bramkę.

Widownia: Przewiduje się około 75 tysięcy widzów. W tym 6 tysięcy kibiców z Mainz. Sprzedaż biletów prowadzona jest do soboty, godziny 14.

Sędzia Spotkanie poprowadzi arbiter Michael Weiner. Sędzia ten prowadził spotkanie BVB w tym sezonie przeciwko Vfl Bochum (2:0). BVB pod jego wodzom grała siedem razy, z czego trzy razy wygrywała. W 2002 roku, 9 listopada, arbiter ten poprowadził klęskę w BVB w Monachium.

Piłkarska-Bundesliga, 13. Kolejka BORUSSIA DORTMUND – 1. FSV MAINZ 05 Sobota, 21. Listopad 2009, godz. 18.30(SIGNAL IDUNA PARK)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Owomoyela, Subotic, Santana, Schmelzer – Hummels, Sahin – Kuba (Großkreutz), Feulner, Valdez – Barrios. Rezerwa: Ziegler – Koch, Hünemeier, Zidan, Öztekin, Großkreutz, Rangelov. Niepewni: Kuba, Sahin, Owomoyela, Bender. Nie zagrają: Dede, Tinga, Kehl, Hajnal, Le Tallec.

1. FSV Mainz 05: Müller – Heller, Bungert, Noveski, van der Heyden (Rose) – Karhan, Soto – Hoogland, Ivanschitz, Schürrle – Bancé. Rezerwa: Wetklo – Rose, Svensson, Pekovic, Polanski, Hyka, Baljak, Grimaldi. Niepewni: van der Heyden . Nie zagrają: Löw, Wache, Kirchhoff, Bogavac, Borja.

Sędzia: Michael Weiner. Asystenci: Norbert Grudzinski i Thomas Frank. Sędzia techniczny: Stefan Trautmann.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne