TSG Hoffenheim 1:2 BVB: Bramka Błasz…

Borussia Dortmund wygrała dziś na wyjeździe z TSG Hoffenheim na Rhein-Neckar-Arena 1:2. Znakomite spotkanie w b…

Borussia Dortmund wygrała dziś na wyjeździe z TSG Hoffenheim na Rhein-Neckar-Arena 1:2. Znakomite spotkanie w barwach żółto czarnych zaliczył Jakub Błaszczykowski wpisując się na listę strzelców już w drugiej minucie spotkania.

Był to pierwszy gol Kuby w tym sezonie. Po ładnej akcji piłkę do Błaszczykowskiego zagrał Lucas Barrios, a Kuba który wyszedł na czystą pozycję mierzonym strzałem na krótki słupek pokonał Tima Hildebranda. Było 1:0 i nieoczekiwanie to Dortmund był stroną przeważającą w pierwszej połowie.

Na początku drugiej części spotkania bramkę kontaktową dla Hoffenheim po strzale głową zdobył Demba Ba. Wszystko wskazywało na to, że dalsza część spotkania będzie już pod dyktando drużyny Ralfa Rangicka lecz to żółto-czarni stwarzali groźniejsze sytuacje. W 85 minucie spotkania pod faulu na Suboticu z karnego piłkę w siatce umieścił Nuri Sahin. Było 2:1 i mimo wielu niewykorzystanych akcji przez zespół Kloppa spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem BVB.

Kuba Błaszczykowski był dziś jednym z najlepszych graczy na boisku. Tak jak nas przyzwyczaił, dużo biegał i dryblował, a obrońcy Hoffenheim kompletnie sobie z nim nie radzili przez co bardzo często go faulowali. Swój wspaniały występ przypieczentował zdobytym golem, a trener zmienił Błaszczykowskiego w 89 minucie spotkania.

Piłkarska-Bundesliga, 14. Kolejka TSG HOFFENHEIM – BORUSSIA DORTMUND 1:2 (0:1)

TSG Hoffenheim: Hildebrand – Beck, Simunic, Compper, Eichner – Salihovic, Luiz Gustavo – Carlos Eduardo – Ba, Ibisevic, Obasi.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Owomoyela, Subotic, Hummels, Schmelzer – Bender, Sahin – Kuba, Zidan, Großkreutz – Barrios.

Zmiany: 46. Weis i Vorsah za Eichner i Compper, 74. Maicosuel za Obasi – 80. Feulner za Zidan, 90. Santana za Kuba. Gole: 0:1 Kuba (2., Barrios), 1:1 Ba (49., Róg, Eduardo), 1:2 Sahin (79., karny)

Sędzia: Kempter. Czerwona kartka: Maicosuel, Żółte kartki: Compper, Simunic – Subotic, Schmelzer, Bender. Widownia: 31.500.