Wielki mecz Kuby!

Borussia Dortmund wspaniale rozpoczęła rundę wiosenną Bundesligi. W 18 kolejce pewnie pokonała HSV Hamburg na…

Borussia Dortmund wspaniale rozpoczęła rundę wiosenną Bundesligi. W 18 kolejce pewnie pokonała HSV Hamburg na wyjeździe aż 1:5. Jedną z gwiazd spotkania był Jakub Błaszczykowski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a przy jednym golu zaliczył asystę.

Od samego początku mecz układał się pod dyktando BVB. Już w 16 minucie worek z bramkami otworzył niezawodny Kevin Grosskreutz. Kibice nie musieli długo czekać na kolejne gole. W 37 minucie błysnął Kuba Błaszczykowski który podaniem otworzył drogę do bramki Robertowi Lewandowskiemu. Ten popisał się indywidualna akcją i podwyższył prowadzenie ekipy z Dortmund, Pierwsza połowa to przewaga podopiecznych Juergena Kloppa i dobra gra Kuby który pracował w ofensywie jak i w destrukcji.

Druga odsłona meczu to już kompletna dominacja żółto czarnych. W 58 minucie spotkania „Lewy” odwdzięczył się Jakubowi wykładając mu piłkę na prawe skrzydło. Kapitan reprezentacji popisał się świetnym strzałem z ostrego kąta nie dając szans bramkarzowi i było już 0:3. Minuty mijały, a Borussen nie zamierzali kończyć swojego koncertu. Kwadrans przed końcem spotkania w polu karnym faulowany był Moritz Leitner, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Piłkę na wapnie ustawił Kuba Błaszczykowski po czym pewnym strzałem w prawy róg pokonał Drobnego drugi raz. Gdy wszyscy myśleli, że nic piękniejszego już nie może się zdarzyć, znów świetną akcję przeprowadził Jakub. Tym razem na lewej stronie boiska Błaszczu wyłożył piłkę Robertowi, a ten po ładnej dwójkowej akcji z Grosskreutzem zdobył piątą bramkę dla Borussii Dortmund. Kibice gospodarzy zaczęli już opuszczać stadion kiedy moment dekoncentracji defensywy BVB wykorzystał Guerrero ustalając wynik meczu na 1:5.

BRAMKI I ASYSTA KUBY WIDEO + DOWNLOAD

To był świetny występ Borussii Dortmund jak i Kuby Błaszczykowskiego. Serdecznie gratulujemy wspaniałego meczu całej drużynie i optymistycznie patrzymy w przyszłość. Kuba był dziś wielki, Dortmund może świętować.

HAMBURGER SV – BORUSSIA DORTMUND 1:5 (0:2)

Hamburger SV:
Drobny – Diekmeier, Bruma, Westermann, Aogo – Rincon, Kacar – Lam, Tesche, Jansen – Guerrero

Borussia Dortmund:
Langerak – Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer – Bender, Kehl – Kuba, Kagawa, Großkreutz – Lewandowski

Zmiany: 46. Petric za Kacara, 65. Sala za Jansena – 73. Leitner za Kehla, 81. Barrios i Gündogan za Kagawe i Bendera
Bramki: 0:1 Großkreutz (16., Kagawa), 0:2 Lewandowski (37., Kuba), 0:3 Kuba (58,, Lewandowski), 0:4 Kuba (76., rzut karny, po faulu na Leitnerze), 0:5 Lewandowski (83., Großkreutz), 1:5 Guerrero (86., Sala)
Rzuty rożne: 8:5 (2:4).
Sytuacje bramkowe: 4:13 (2:7).
Arbiter meczu: Stark.
Żółte kartki: Bruma.
Widzów: 57.000 (komplet).