Zabójcze 6 minut i pewna wygrana Bor…

Od pewnego zwycięstwa 3:1 rundę wiosenną Bundesligi rozpoczęli piłkarze Borussii Dortmund. Dotychczasowy lide…

Od pewnego zwycięstwa 3:1 rundę wiosenną Bundesligi rozpoczęli piłkarze Borussii Dortmund. Dotychczasowy lider umocnił się na prowadzeniu pokonując na wyjeździe Bayer Leverkusen. Cały mecz rozegrał niespodziewania Jakub Błaszczykowski. Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła wielkich emocji na Bay-Arena, choć pierwsze minuty meczu zapowiadały prawdziwe widowisko. Już w trzeciej minucie gry, dobre podanie Nuriego Sahina próbował wykorzystać Sven Bender. Pomocnik Borussii Dortmund uderzył jednak futbolówkę głową, a ta odbiła się tylko od konstrukcji bramki Rene Adlera.

Na kolejną akcję podbramkową czekaliśmy ponad kwadrans. Opłacało się, bowiem z trzech metrów główkował Mats Hummels, ale defensor Borussii nie potrafił przymierzyć i piłka poleciała obok bramki. Ponownie świetnym dograniem popisał się Nuri Sahin.

Trzy minuty później bliski szczęścia był Robert Lewandowski. Były król strzelców polskiej Ekstraklasy wybiegł tym razem od pierwszych minut i po dograniu Nevena Suboticia mógł otworzyć wynik spotkania. Przegrał jednak pojedynek z Rene Adlerem.

Jedyną groźną akcją gospodarzy w pierwszej odsłonie był strzał Stefana Kießlinga z 40. minuty, jednak reprezentant Niemiec nie potrafił celnie przymierzyć i ostatecznie bramki na Bay-Arena po pierwszych trzech kwadransach nie padły.

Po zmianie stron szybko na prowadzenie wyszli goście. Długi wyrzut z autu w wykonaniu Łukasza Piszczka minął defensywę rywali, a do futbolówki dopadł Kevin Großkreutz. Piłka wcześniej odbiła się jeszcze od ręki obrońcy Aptekarzy, ale pomocnik BVB wykończył sytuację i arbiter wskazał na środek boiska.

Gospodarze jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć po stracie pierwszego gola, a Borussia idąc za ciosem podwyższyła prowadzenie. Lewandowski zgrał głową do Großkreutza, a pomocnik Borussii mierzonym strzałem pokonał Adlera po raz drugi tego wieczoru.

A dwie minuty później było już pewne, że Aptekarze nie ugrają już nic przed własną publicznością. Znów w roli głównej wystąpił Großkreutz, który odebrał piłkę obrońcy Bayeru i dograł do Mario Götze, a ten z zimną krwią nie dał szans bramkarzowi rywali.

Aptekarzy stać było tylko na honorowe trafienie, którego autorem był Stefan Kießling. Snajper miejscowych wykorzystał dośrodkowanie Renato Augusto i na dziesięć minut przed końcem zdobył bramkę. Podopieczni Juppa Heynckesa nie byli jednak w stanie powalczyć o korzystny rezultat i Borussia z udziałem Jakuba Błaszczykowskiego odniosła cenne zwycięstwo na trudnym terenie.

Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund 1:3 (0:0)
0:1 Großkreutz 49′
0:2 Großkreutz 53′
0:3 Götze, 55′
1:3 Kießling 80′