Zwycięstwo Borussii, cały mecz Kuby

Borussia Dortmund zgodnie z przewidywaniami pokonała przed własną publicznością Karpaty Lwów. Ku zasko…

Borussia Dortmund zgodnie z przewidywaniami pokonała przed własną publicznością Karpaty Lwów. Ku zaskoczeniu na boisku od samego początku pojawił się Kuba Błaszczykowski, który rozegrał całe spotkanie.. Borussia od samego początku narzuciła wysokie tempo. Już w piątej minucie prowadzenie drużynie z Dortmundu dał Kagawa, który wykorzystał podanie Sahina. Tuż po przerwie na 2:0 podwyzszył Hummels, znów podawał Sahin. Trzecia bramkę dla Borussii zdobył Robert Lewandowski. Polak w momencie podania był na spalonym, ale ani sędzia boczny ani główny nie przerwali akcji. Napastnik minął dwóch obrońców, zszedł do środka i strzelił obok interweniującego bramkarza Karpat. Błaszczykowski raz po raz nękał obronę rywali, zwłaszcza na prawym skrzydle. Raz po raz decydowała się na dynamiczne rajdy, które kończył groźnymi wrzutkami. Borussia dzięki zwycięstwu liczy się w grze o awans do fazy pucharowej. Nadal zajmuje trzecie miejsce, ale ma tylko punkt straty do drugiej Sevilli, z którą 15 grudnia zmierzy się w meczu o wszystko. Hiszpanom do awansu wystarcza remis, Niemcy muszą ten mecz wygrać. BORUSSIA DORTMUND – KARPATY LWÓW 3:0 (1:0) Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer – Bender, Sahin – Kuba, Kagawa, Großkreutz – Lewandowski. Karpaty Lwów: Rudenko – Fedetskiy, Checher, Tubic, Danilo Avelar – Godwin – Tkachuk, Khudobyak – Kozhanov, Kuznetsov, Kopolovets. Zmiany: 67. da Silva i Zidan za Bendere und Kagawe, 80. Le Tallec za Großkreutz – 62. Guruli za Kopolovets, 77. G. Baranets za Godwin, 86. B. Baranets za Kozhanov.Bramki: 1:0 Kagawa (5., Sahin), 2:0 Hummels (49., rzut wolny Sahin), 3:0 Lewandowski (89., Sahin).Rzuty różne: 6:4 (pierwsza połowa 3:3) Sytuacje bramkowe: 11:1 (7:0).Sędzia meczu: Braamhaar.Żółte kartki: Kopolovets, Godwin.Widzów: 40.100.