Przyszłość wciąż niepewna

Do przygotowań zespołu Borussii Dortmund Kuba Błaszczykowski ma dołączyć za niewiele ponad tydzień. – Mimo urlopu prowadzimy jednak sporo ważnych rozmów – podkreśla Jerzy Brzęczek, potwierdzając zainteresowanie Kubą m.in. ze strony FC Liverpool, Lazio Rzym i Interu Mediolan.

Podopieczni Jurgena Kloppa przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli już w minioną środę. W drużynie wciąż jednak brakuje zawodników, którzy wystąpili w turnieju EURO 2012. – Dostaliśmy trochę więcej wolnego czasu na regenerację, w klubie mamy się stawić w przyszły wtorek, 17 lipca – mówi Kuba Błaszczykowski. W prasie tymczasem nie milkną spekulacje na temat tego, czy kapitan reprezentacji zdecyduje się na przedłużenie kontraktu z mistrzem Niemiec.

Dziś pojawiły się pogłoski, że strony doszły już do porozumienia i parafowały dokument. – Nie jest prawdą, że podpisałem jakąkolwiek nową umowę. Naprawdę staram się nie zaprzątać głowy takimi sprawami – ucina Kuba. – Mój obecny kontrakt jest aktualny jeszcze przez rok i cały czas pozostaję zawodnikiem Borussii. Na tym się koncentruję. Za nami bardzo dobry sezon, za horyzontem kolejne wielkie wyzwania w rundzie jesiennej. Nie czuję presji, byśmy kwestię nowej umowy musieli zamknąć już teraz.

Przed polsko-ukraińskimi mistrzostwami sporo mówiło się o znanych klubach z Włoch i Anglii, które chętnie widziałyby Kubę w swoim składzie. Jak się okazuje, po turnieju zainteresowanie jego osobą wcale nie osłabło. – Trudno, żeby było inaczej, skoro Kuba był jednym z najlepszych piłkarzy fazy grupowej, zaliczył asystę i strzelił bardzo efektowną bramkę – podkreśla manager i wujek piłkarza, Jerzy Brzęczek. Jednocześnie potwierdza prasowe doniesienia  tym, że w ostatnich tygodniach pojawiły się zapytania ze strony m.in. Lazio Rzym, FC Liverpool i dwóch klubów rosyjskich. Dodatkowo tuż przed mistrzostwami o Kubę mocno dopytywać zaczął Inter Mediolan. – Przedstawicieli tych klubów za każdym razem jednak odsyłamy do działaczy z Dortmundu – podkreśla Brzęczek. – Kuba ma ważny kontrakt z Borussią i czuje się w tym klubie naprawdę dobrze, dlatego absolutnie nie zamierzamy czynić żadnych gwałtownych kroków. Wszelkie ważne rozmowy w kwestii jego przyszłości zawsze w pierwszej kolejności prowadzimy z Borussią.

Wiele więc wskazuje na to, że Kuba wypełni obowiązujący go kontrakt z dortmundczykami. Umowa kończy się 30 czerwca 2013 roku.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne