Nowe ustawienie Borussii?

W minioną sobotę hamburski stadion Imtech Arena znów okazał się szczęśliwy dla Kuby Błaszczykowskiego. Efektowny gol kapitana polskiej kadry zdecydował o awansie BVB do finału Liga total! Cup 2012. – Grałem tutaj po raz czwarty, a strzeliłem już trzecią bramkę. Niezła średnia! – przyznał z uśmiechem.

Poprzednią wizytę na stadionie Hamburger SV pomocnik Borussii Dortmund wspomina jeszcze lepiej. Pół roku temu, 22 stycznia, w meczu Bundesligi poprowadził swoją drużynę do fenomenalnego zwycięstwa 5:1 – strzelił dwie bramki, a dodatkowo zaliczył asystę przy trafieniu Roberta Lewandowskiego. Sobotnim występem w ramach Liga total! Cup 2012 potwierdził, że na Imtech Arena czuje się naprawdę świetnie. W 42. minucie półfinałowej konfrontacji z gospodarzami sprytną „główką” wykończył dokładne dośrodkowanie Łukasza Piszczka, dzięki czemu dortmundczycy awansowali do finału turnieju. – Mam nadzieję, że bilans moich trafień na tym obiekcie uda się rozszerzyć w trakcie nowego sezonu – mówił tuż po końcowym gwizdku w rozmowie z oficjalną stroną klubu, BVB.de. Dodał jednocześnie, że formuła turnieju idealnie wpasowała się w plan przygotowań nakreślony przez Jürgena Kloppa. – Wkraczamy w końcową fazę zajęć, która co prawda nie jest już tak męcząca, jednak nadal czujemy w nogach ciężkie zajęcia z ostatnich tygodni. System gry 2 x 30 minut jest dla nas na tym etapie naprawdę dobrym rozwiązaniem.

W meczu finałowym trener Klopp dał odpocząć części podstawowych zawodników, w tym Błaszczykowskiemu. Jednocześnie przetestował nowe ustawienie taktyczne drużyny: z czterema pomocnikami i Marco Reusem ustawionym tuż za wysuniętym napastnikiem. Było to o tyle zaskakujące, że dotychczas szkoleniowiec BVB bardzo konsekwentnie stawiał na system 4-2-3-1. – Faktem jest, że zagraliśmy w ten sposób po raz pierwszy. We wcześniejszych meczach nie było okazji do przetestowania takiej taktyki – przyznał Kuba. – Bardzo ważne jednak jest to, byśmy byli elastyczni i potrafili płynnie przechodzić do innego ustawienia, gdy wymaga tego sytuacja na boisku. Oczywiście nie oznacza to, że całkowicie rezygnujemy z dotychczasowego stylu gry, który okazał się tak skuteczny w ubiegłym sezonie. Zrobimy wszystko, by efekty w nadchodzących rozgrywkach były równie okazałe.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne