71 minut Kuby, dwa oblicza Borussii

Niedzielny wieczór na Allianz Arena okazał się szczęśliwy dla Bayernu Monachium. Spotkanie o Superpuchar Niemiec zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1 (2:0) i trofeum zostało w stolicy Bawarii. W meczu mogliśmy zobaczyć dwie twarze Borussii Dortmund.

Mimo porażki, trener Jürgen Klopp studzi nastroje i zwraca uwagę na słabe wejście w mecz swoich podopiecznych. – Zepsuliśmy pierwszą połowę. Nie byliśmy wystarczająco spójni. Musimy poprawić wiele rzeczy, nie możemy grać tak jak dzisiaj. Pamiętamy jednak, że sezon dopiero się zaczyna. – powiedział tuż po końcowym gwizdku arbitra niemiecki szkoleniowiec.

Całkiem udany występ w konfrontacji o Superpuchar zaliczył Jakub Błaszczykowski. Mimo trudnych początków, to właśnie Kuba starał się poderwać drużynę do walki i wiele razy dawał kolegom sygnał do ataku. Zanim w 71 minucie meczu Błaszczykowskiego na placu gry zmienił Julian Schieber, kapitan reprezentacji Polski kilkakrotnie rozpracował solidną w ten wieczór obronę Monachijczyków.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy wybiegli na boisko z wielką chęcią do gry i przerwania supremacji Borussii. Już w 6 minucie kibice Bayernu mieli powód do radości, kiedy dośrodkowanie Ribery\’ego na bramkę zamienił Mario Mandzukic. Minęło 5 minut, a Borussia otrzymała kolejny cios. Autorem drugiej bramki dla rekordowego mistrza Niemiec był Thomas Müller.

Druga odsłona widowiska to całkiem inne oblicze BVB. Dortmundczycy wreszcie zaczęli dominować na boisku i stwarzać sobie sytuacje strzeleckie. Jedyną wykorzystał Robert Lewandowski, popisując się precyzyjnym strzałem ze skraju pola karnego. Niestety na odrobienie dwubramkowej straty zabrakło trochę czasu i precyzji, jak w przypadku klarownej okazji wracającego po kontuzji Mario Götze.

Superpuchar to już historia. Pierwszy mecz sezonu o stawkę okazał się lekcją pokory dla Kuby Błaszczykowskiego i jego kolegów z drużyny. Inauguracja sezonu i walka o najwyższe cele dopiero przed nami. Wszyscy zgodnie utwierdzamy się w przekonaniu, iż dopiero wtedy będziemy mogli obejrzeć prawdziwe oblicze Borussii Dortmund.

BAYERN MONACHIUM – BORUSSIA DORTMUND 2-1 (2-0)