Zgodnie z planem [39]

Pierwsza runda Pucharu Niemiec nie przyniosła niespodzianki na Weserstadion w Bremie, gdzie występujący w roli gospodarza FC Oberneuland uległ Borussii Dortmund 0:3 (0:2). – Nie był to lekki mecz. Najważniejsze, że awansowaliśmy do kolejnej rundy – powiedział Kuba.

Pewne zwycięstwo było potrzebne Borussen na samym starcie sezonu. Kuba Błaszczykowski, jeden z bohaterów pierwszego etapu walki o puchar kraju, nie krył po meczu swojego zadowolenia. – Przeciwnik dość dobrze potrafił radzić sobie w defensywie. – podkreślił – Ale muszę przyznać, że osobiście grało mi się bardzo dobrze. Strzeliłem bramkę i zaliczyłem asystę, więc na swoją postawę nie mogę narzekać.

Zgodnie z przewidywaniami warunki gry dyktowali obrońcy pucharu i kibice nie musieli długo czekać na trafienie otwierające wynik meczu. Już w 10 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Marco Reus, który świetnie wykończył dogranie Roberta Lewandowskiego. Jednobramkowe prowadzenie nie zadowoliło jednak czarno-żółtych – w dalszym ciągu oglądaliśmy ofensywną grę ze strony mistrzów Niemiec. Druga bramka, zdobyta w 38 minucie spotkania, padła po składnej akcji duetu Piszczek – Błaszczykowski. Kuba wpadł w pole karne i pewnym strzłem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie i dortmundczycy cały czas kontrolowali mecz. Wynik spotkania ustalił w 67 minucie Ivan Perisic, który wykorzystał dokładne, prostopadłe podanie Błaszczykowskiego. Wynik i styl, w jakim ekipa BVB odniosła zwycięstwo jest zadowalający, choć, jak podkreśla Kuba, priorytetem było dla nich po prostu spokojne zwycięstwo. – Najwazniejszą rzeczą jest to, że awansowaliśmy do następnej rundy i możemy zacząć koncentrować się na następnym przeciwniku  mówi Błaszczykowski.

Podopieczni Jürgena Kloppa pewnym krokiem weszli w nowy sezon, lecz prawdziwa walka dopiero się zaczyna. Już w najbliższy piątek na Signal Iduna Park w Dortmundzie inauguracja Bundesligi i konfontacja z Werderem Brema.

FC OBERNEULAND – BVB 0:3 (0:2)

Gole: 0:1 Reus (10., asysta Lewandowski), 0:2 Błaszczykowski (38., asysta Piszczek), 0:3 Perisic (67., asysta Błaszczykowski)

FC Oberneuland: Mandic – Adewunmi, Hessel, Krogemann, Yücel – Kilicaslan (74. B. Muzzicato), F. Muzzicato, Seidel (63. Ö. Aktas), Minns – M. Aktas (57. Zengin), Laabs

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Santana, Schmelzer – Gündogan, Kehl – Błaszczykowski (85. Großkreutz), Reus (65. Götze), Perisic – Lewandowski (69. Scieber).

Sędziował: Meyer. Widzów: 19 325.

Bramka Kuby Błaszczykowskiego na 0-2 POBIERZ

Asysta Kuby Błaszczykowskiego na 0-3 POBIERZ