Świetna seria trwa

Pewna wygrana Borussii Dortmund i kolejny solidny występ Kuby Błaszczykowskiego w trzeciej kolejce Bundesligi. Mistrzowie Niemiec pokonali przed własną publicznością Bayer Leverkusen 3:0 (2:0), a jedną z bramek zdobył właśnie Kuba. – Wszystko funkcjonuje jak należy – mówił po meczu.

To był kolejny solidny występ znajdującego się w wysokiej dyspozycji Błaszczykowskiego, lecz jak sam podkreśla cały zespół spisał się znakomicie i najważniejsza jest wygrana. – Cieszę się ze strzelonej bramki, jednak tak jak reszta drużyny, uważam, że najważniejsze jest nasze efektowne zwycięstwo powiedział Kuba na łamach oficjalnej strony internetowej klubu. Tak dobrego początku sezonu kapitan reprezentacji Polski  nie miał jeszcze nigdy w swojej karierze, po trzech kolejkach Jakub ma na swoim koncie już dwa trafienia i jedną asystę.

Dortmundczycy od pierwszych minut narzucili swój styl gry i całkowicie zdominowali rywala. Już w 29 minucie po stałym fragmencie, wynik meczu strzałem głową otworzył Mats Hummels. Pierwsza bramka dodała polotu i jeszcze większego luzu w szykach Borussii. Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej części, po świetnej akcji trójki Polaków, na listę strzelców wpisał się Jakub Błaszczykowski. W dobrych humorach i z pewnym prowadzeniem podopieczni Jürgena Kloppa schodzili do szatni.

W drugiej odsłonie obraz meczu nie uległ zmianie. Aptekarze nastawieni na grę z kontry w żaden sposób nie mogli przebić się przez pewnie grającą defensywę gospodarzy. Wynik meczu w 81 minucie spotkania ustalił Robert Lewandowski, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Chwilę przed trzecim golem, plac gry przy owacji na stojąco opuścił zmęczony, lecz zadowolony Kuba Błaszczykowski.

Dobra forma drużyny przyszła w odpowiednim momencie. W najbliższy wtorek na Signal Iduna Park spotkanie otwierające rozgrywki Ligi Mistrzów. Przeciwnikiem żółto-czarnych będzie Ajax Amsterdam, a nastroje panujące w drużynie są bojowe. – Już nie możemy doczekać się pierwszego meczu w Lidze Mistrzów – powiedział Błaszczykowski po konfrontacji z Leverkusen.

BORUSSIA DORTMUND – BAYER LEVERKUSEN 3:0 (2:0)

Gole: 1:0 Hummels 29\’, 2:0 Błaszczykowski 39\’, 3:0 Lewandowski 81\’

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer – Gündogan, Kehl – Błaszczykowski (81\’ Leitner), Götze (69\’ Perisic), Großkreutz (61\’ Reus)- Lewandowski

Bayer Leverkusen: Leno – Carvajal (76\’ Schwaab), Wollscheid, Toprak, Kadlec (46\’ Bellarabi) – Castro, L. Bender, Reinartz, Hegeler (64\’ Renato Augusto) – Kießling, Schürrle

Sędzia: Felix Brych. Żółte kartki: Schmelzer – Carvajal, Wollscheid

Widzów: 80.645 (komplet)