Koncert BVB, Kuba w roli głównej

To był wspaniały wieczór na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Borussia Dortmund pewnie wygrała ze swoją imienniczką z Gladbach 5:0 (2:0) prezentując futbol kompletny. – Zagraliśmy świetny mecz i cieszymy się ze zwycięstwa – mówił na gorąco Błaszczykowski, autor dwóch asyst i pięknego gola.

Dosyć niemrawo rozpoczęły się 81. Derby Borussen. Na początku spotkania nic nie wskazywało na to, że dortmundczycy zdołają zdominować swoich rywali. Pierwszy cios żółto-czarni zadali na dziesięć minut przed przerwą, kiedy rozgrywający świetny mecz Marco Reus, po indywidualnej akcji otworzył wynik spotkania. Licznie zgromadzeni w twierdzy Dortmundu kibice, nie musieli długo czekać na drugiego gola. Asystę przy kolejnym trafieniu autorstwa Nevena Subotica zaliczył Kuba Błaszczykowski.

W drugiej części spotkania mistrzowie Niemiec już niemal całkowicie dyktowali warunki gry. Następny, piękny strzał Reusa dał trzybramkowe prowadzenie podopiecznym Jürgena Kloppa. Zaledwie dziewięć minut później, po dokładnym podaniu Kuby na 4:0 podwyższył Ilkay Gündogan. Gdy wydawało się, że gospodarze zakończyli już swój koncert strzelecki, wynik spotkania ustalił dotychczas asystent, Jakub Błaszczykowski. Precyzyjny i techniczny strzał Polaka, był znakomitym potwierdzeniem ogromnej w tym meczu dominacji BVB.

Swojego zadowolenia po pewnej wygranej drużyny nie krył trener zespołu, Jürgen Klopp. – Wiedzieliśmy, że wszyscy dziś oczekują od nas zwycięstwa, drużyna zrobiła to co do niej należało – mówił chwilę po końcowym gwizdku arbitra szkoleniec dortmundczyków. – Najważniejsze było zwycięstwo, nie spodziewaliśmy się, że będzie ono aż tak wysokie. Jestem bardzo zadowolony, że zespół wyciągnął wnioski po meczu z Frankfurtem – zakończył dumny ze swoich podopiecznych coach zespołu.

Jeden z bohaterów tego widowiska, Jakub Błaszczykowski w dobrym humorze opuszczał płytę boiska. – Oczywiście jestem zadowolony z przebiegu spotkania. Zespół znów pokazał twarz, po tak efektownym zwycięstwie możemy z optymizmem spoglądać w przyszłość – powiedział po zakończeniu meczu Kuba. Jego świetny występ znakomicie obrazują również statystyki. Kapitan reprezentacji Polski po meczu z Gladbach imponująco prezentuje się w klasyfikacji kanadyjskiej. Błaszczykowski mając na koncie trzy bramki i trzy asysty w zaledwie sześciu spotkaniach, znajduje się w czołówce najlepszych piłkarzy Bundesligi.

Bundesliga, 6. Kolejka

BORUSSIA DORTMUND – BOR. MÖNCHENGLADBACH 5:0 (2:0)

Gole: 1:0 Reus 35\’, 2:0 Subotic 40\’, 3:0 Reus 70\’, 4:0 Gündogan 79, 5:0 Błaszczykowski 85\’

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer – Gündogan, Kehl (83 Santana) – Błaszczykowski, Götze (71 Großkreutz), Reus (76 Bender) – Schieber