Wygrany remis

Pokaz pięknego futbolu zafundowali nam piłkarze na Etihad Stadium. Borussia Dormtmund po wspaniałej grze pechowo zremisowała z Manchesterem City 1:1 (0:0), lecz to mistrzowie Niemiec rozdawali w tym meczu karty. – Jestem dumny z mojej drużyny, to był świetny występ – mówił po spotkaniu Jürgen Klopp.

Od samego początku widowisko stało na bardzo wysokim poziomie. Niezliczona ilość podbramkowych sytuacji niestety nie przekładała się na bramki, gdyż świetne zawody rozgrywali bramkarze obydwu drużyn. Niesamowita dysyplina taktyczna oraz szacunek do rywala sprawiły, iż każda akcja była przemyślana, a spotkanie to naprawdę mogło się podobać. W drugiej połowie wreszcie udało się pokonać Joe Harta po strzale Marco Reusa i zanosiło się na niespodziankę w Manchesterrze. Dortmund zdominował grę i stwarzał sobie wiele sytuacji, lecz mistrzów Niemiec zawodziła skuteczność, a czasem cudów dokonywał bramkarz City. W ostatniej minucie meczu w polu karnym zagrania ręką Nevena Subotica dopatrzył się dosyć niekonsekwentnie sędziujący to spotkanie czeski arbiter, Pan Kralovec. Jedenastkę na gola zamienił Mario Balotelli i podopiecznym Roberto Manciniego udało się wyrwać remis w ostatnich minutach spotkania.

Mimo słabej skuteczności postawa dortmundczyków zasługuje na słowa uznania. Piłkarze udowodnili, że dojrzeli już do gry w Europie na najwyższym poziomie, dlatego też pochwał pod adresem Borussen nie szczędził szkoleniowiec drużyny. – Jestem dumny z mojego zespołu, to był fantastyczny mecz z piłką nożną na najwyższym poziomie. Uważam, że zasłużyliśmy na zwycięstwo – powiedział Klopp na łamach oficjalnej strony klubu. – Zrobiliśmy dziś ważny krok, pokazaliśmy, że bez problemu możemy konkurować z klasowymi europejskimi drużynami – zakończył trener BVB.

Na pochwały w tym meczu zasługują wszyscy zawodnicy Borussii Dortmund. 90 minut Kuby Błaszczykowskiego i żółta kartka. Kilka świetnych podań i udanych rajdów do jakich przyzwyczaił nas już skrzydłowy BVB niestety tym razem nie przełożyło się na gole. Reasumując był to kolejny solidny występ.