Kuba: „To totalna kompromitacja…”

Najpierw wielkie niedowierzanie, a później zdenerwowanie i ogromny zawód. Wczoraj Jakubowi Błaszczykowskiemu towarzyszyły identyczne uczucia, jak wszystkim kibicom obecnym na Stadionie Narodowym. – Komuś zabrakło wyobraźni i zdrowego rozsądku – mówi gorzko kapitan polskiej kadry.

Błaszczykowski przyjechał do Polski tuż przed piątkowym meczem reprezentacji z RPA. Lekarze Borussii Dortmund nie byli zachwyceni pomysłem, ale po długich namowach ostatecznie wyrazili zgodę na wyjazd. – Nawet przez chwilę nie wyobrażałem sobie, że może mnie nie być przy drużynie w tak ważnym momencie eliminacji – podkreśla kapitan kadry. Wygrany sparing z „Bafana Bafana” oglądał na Stadionie Narodowym z sektora znajdującego się tuż za ławką rezerwowych Polaków. Podobnie miało być wczoraj od 21:00.

Późnym popołudniem Kuba dołączył do zespołu w hotelu Hyatt. – Od razu dało się zauważyć, że są bardzo pozytywnie naładowani – opowiada. Punktualnie o 19:15 wspólnie z kadrowiczami ruszył autokarem na Stadion Narodowy. – Nie było żadnej kalkulacji, tylko stuprocentowa koncentracja. Jechaliśmy na stadion po to, by tego wieczoru sięgnąć po trzy punkty – mówi, podkreślając jednocześnie, że w drodze na obiekt absolutnie nikt nie zwracał uwagi na pogodę. – Fakt, za oknem cały czas lał deszcz, ale naprawdę nikomu nie przyszło do głowy, że mecz może się z jakiegoś powodu nie odbyć. Gdy dotarliśmy na stadion i zobaczyliśmy, w jak fatalnym stanie jest murawa, po prostu nie wierzyliśmy, że to się dzieje naprawdę.

Choć decyzja o przełożeniu meczu była długo odwlekana, drużyna bardzo szybko zdała sobie sprawę, że tego wieczoru spotkania z Anglikami nie uda się rozegrać. – To totalna kompromitacja, nie potrafię znaleźć innych słów – mówi gorzko Kuba. – I naprawdę nie ma sensu teraz roztrząsać, kto bardziej zawinił: organizator, operator obiektu, czy ktokolwiek inny… Nie przychodziło mi do głowy, że na tak nowoczesnym obiekcie może kiedykolwiek dojść do takiej sytuacji. Jestem w stanie sporo zrozumieć: przepisy, jakieś ograniczenia techniczne i tak dalej… Ale w tych okolicznościach nie mogę się pozbyć wrażenia, że komuś po prostu zabrakło wyobraźni i zdrowego rozsądku. Nie mogłem patrzeć, jak 56 tysięcy ludzi, z których część pokonała dla nas setki kilometrów, ze spuszczonymi głowami i całkowicie zrozumiałym wkurzeniem opuszcza trybuny.

Ze stadionu drużyna wróciła do hotelu, gdzie po wspólnej kolacji selekcjoner Waldemar Fornalik przeprowadził krótką odprawę. Na dziś rano Błaszczykowski miał zaplanowany powrotny przelot do Dortmundu. – Oczywiście Kuba przebukował bilet i zostaje w Warszawie jeden dzień dłużej – informuje manager zawodnika, Jerzy Brzęczek. – Nie mamy wątpliwości, że mimo zmiany terminu drużyna pokaże dziś z Anglikami sto procent swoich możliwości. Gdy słyszy się pierwszy gwizdek, inne sprawy od razu odchodzą na dalszy plan, szczególnie w meczu o tak dużą stawkę – podkreśla były reprezentant Polski. – Ale niestety, jedną rzecz trzeba powiedzieć otwarcie: pod względem organizacyjnym i wizerunkowym ten wielki mecz już wczoraj wszyscy, jako Polacy, dość kompromitująco przegraliśmy. 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne