Walka z czasem [50]

Po kilku dniach indywidualnych treningów Jakub Błaszczykowski powraca do zajęć z całym zespołem. Czy skrzydłowy BVB wygra walkę z czasem i będzie do dyspozycji trenera już na wtorkowy mecz z Realem? – Bardzo bym chciał, ale decyzję podejmiemy dopiero po niedzielnym treningu – mówi Kuba.

Rehabilitacja Błaszczykowskiego przebiegła pomyślnie i znacznie szybciej, aniżeli rokowano po postawieniu diagnozy. Wedle wstępnych informacji, Kuba pauzować miał około sześciu tygodni, a powrót na boisko szacowano dopiero na połowę listopada. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ze strony Kuby, cykl ćwiczeń przebiegał bardzo płynnie, co w efekcie przełożyło się na szybszy powrót do treningów z pełnym obciążeniem. – Od ubiegłej soboty trenuję indywidualnie, biegam, chodzę na masaże – opowiada Błaszczykowski. Oczywiście wszystkie decyzje dotyczące obciążeń treningowych są podejmowane wraz ze sztabem medycznym. Kuba zaznacza jednak, że czuje się coraz lepiej i wszystko zmierza w dobrym kierunku. – W środę miałem pierwsze zajęcia z piłką. Wtedy jeszcze czułem lekki ból w stawie skokowym, ale sytuacja poprawia się dosłownie z godziny na godzinę. Podczas wczorajszych zajęć po bólu nie było już śladu.

Mimo pozytywnych informacji, jakie napływają do nas z Dortmundu, wciąż nie wiadomo czy Kuba będzie mógł pomóc swoim kolegom już we wtorkowej konfrontacji z Realem Madryt. Cały sztab szkoleniowy jest dobrej myśli i wierzy, że w meczu z tak wymagającym przeciwnikiem trener będzie mógł skorzystać z usług swojego kluczowego zawodnika. Manager Kuby, Jerzy Brzęczek podkreśla, że na ostateczną decyzję pozostało jeszcze trochę czasu. – W tym momencie trudno mi cokolwiek powiedzieć. Kuba w niedzielę wyjdzie na trening z drużyną i prawdopodobnie po tych zajęciach na spokojnie podejmiemy decyzję, czy będzie mógł wystąpić z Realem – komentuje Brzęczek.

Spotkanie w Madrycie to bardzo ważne wydarzenie dla Borussii Dortmund, która jest blisko awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Jak zaznacza Błaszczykowski, nawet jeśli nie wygra walki z czasem znów będzie wspierał swoich kolegów na stadionie. – Na pewno będę z drużyną, niezależnie od tego, czy znajdę się w kadrze meczowej. Nie wyobrażam sobie, bym nie był z zespołem przy okazji tak ważnego meczu – podkreśla Kuba. Zdobyte punkty w tym spotkaniu mogą być dla ekipy czarno-żółtych na wagę złota, gdyż przed potyczką w stolicy Hiszpanii dortmundczycy są liderem grupy śmierci. – Jeśli zagramy tak dobrze, jak w Dortmundzie, nawet we wtorek możemy być o krok od awansu do kolejnej rundy – zakończył pełen wiary i powracający do formy Jakub Błaszczykowski.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne