Kuba został w Dortmundzie

Pod koniec ubiegłego tygodnia wszystko wskazywało na to, że pomocnik BVB lada moment powróci do treningów z drużyną Jürgena Kloppa. Ostatecznie jednak trzeba było zweryfikować te optymistyczne plany. – Wciąż czuję lekki ból, ryzyko jest po prostu zbyt duże – mówi Kuba.

W dniu meczu z VfB Stuttgart Błaszczykowski po raz kolejny trenował indywidualnie. Niestety, ból w stawie skokowym powrócił. – Wspólnie ze sztabem szkoleniowym uznaliśmy, że w takiej sytuacji jest zdecydowanie za wcześnie, bym już w niedzielę dołączył do normalnych zajęć całej drużyny. Fakt, sam już nie mogę się doczekać powrotu, ale nie ma sensu ryzykować zbyt szybko – przyznaje zawodnik. Od razu stało się jasne, że występ w rewanżowej konfrontacji z Realem Madryt będzie absolutnie niemożliwy. I choć Kuba bardzo chciał mimo wszystko polecieć z drużyną do stolicy Hiszpanii, razem z lekarzami podjął decyzję, że lepiej będzie jednak pozostać w Dortmundzie. – Dzięki temu nie będę przerywał indywidualnych zajęć i zabiegów, które mogą przyspieszyć powrót na boisko. Cały czas biegam, coraz częściej trenuję z piłką. Wszystko idzie w dobrym kierunku, dużo szybciej niż prognozowano w pierwszych dniach po urazie. Mecz w Madrycie będę więc musiał śledzić w telewizji, ale… to lepsze rozwiązanie.  – podkreśla Błaszczykowski.

Trudno w tym momencie jednoznacznie powiedzieć, kiedy Kuba będzie mógł znów trenować na sto procentach. – Doświadczenie uczy, że czasem lepiej wrócić na boisko o tydzień za późno, niż o jeden dzień za wcześnie – zaznacza manager piłkarza, Jerzy Brzęczek. – Najgorsze, co mogłoby się w tym momencie stać, to odnowienie urazu. Musimy być po prostu cierpliwi, kontrolować sytuację i na bieżąco podejmować decyzję. Wydaje się jednak, że powrót do zajęć z drużyną w drugiej połowie tego tygodnia jest całkiem realny.

Przypomnijmy, że kolejny mecz po konfrontacji z Realem piłkarze Borussii zaplanowany mają na najbliższą sobotę, 10 listopada, kiedy wyjadą do Augsburga w ramach 11. kolejki Bundesligi. Dwa dni później w Gdańsku rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji Polski przed towarzyskim spotkaniem z Urugwajem.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne