Zimny prysznic

Reprezentacja Urugwaju pokonała Polskę na PGE Arena w Gdańsku 1:3 (0:2). Zawodnicy z Ameryki Południowej zafundowali nam solidną lekcję futbolu przez większą część spotkania dominując na boisku. – To był zimny prysznic od klasowego zespołu – mówił po meczu Kuba Błaszczykowski.

Świetna atmosfera i komplet kibiców na gdańskiej arenie nie pomógł biało-czerwonym w uzyskaniu korzystnego rezultatu. Urugwajczycy udwodnili swoją wyższość w każdym elemencie, dlatego też wynik odzwierciela to, co działo się na boisku. – Wiedzieliśmy jaką Urugwaj posiada klasę i dziś to potwierdzili. W drugiej połowie staraliśmy się zmienić obraz tego meczu i udało się zdobyć bramkę kontaktową. Niestety szybko zostaliśmy sprowadzeni na ziemię i trzeci gol lekko nas podłamał – na gorąco dla Sport.pl komentował powracający do zdrowia kapitan drużyny Kuba Błaszczykowski. – Oczywiście chcieliśmy zagrać o zwycięstwo, lecz nie udało się. Niekiedy taki zimny prysznic jest dobry, tym bardziej, że rywal był z najwyższej półki – dodał Kuba.

Szacunek do rywala już przed meczem przejawiał trener reprezentacji Polski Waldemar Fornalik. Selekcjoner po dość bolesnej porażce twardo trzymał się swoich przedmeczowych opinii i wspominał o sile przeciwnika. – Dostaliśmy sromotną lekcję bardzo dobrego futbolu. Przekonaliśmy się, ile nam jeszcze brakuje do czołowej drużyny świata – komplementował przeciwników Fornalik na antenie Polsat Sport. – Mieliśmy w tym meczu dobre fragmenty. Przy tak świetnie grającej drużynie potrafiliśmy skonstruować kilka bardzo dobrych akcji. Jednak nie można mówić, że zagraliśmy dobry mecz. Tempo było jednak bardzo wysokie – zakończył trener.

Mecz z Urugwajem to już historia, a wnioski wyciągnięte z tego spotkania powinny być podstawą do najbliższych spotkań eliminacyjnych. Pozytywnym aspektem w konfrontacji z Urugwajem był powrót na boisko Jakuba Błaszczykowskiego. Kuba przez 17 minut spędzonych na murawie zdołał wprowadzić sporo zmieszania w ofensywie i widać było, że ponad 5 tygodni przerwy nie wpłynęło znacznie na jego formę.

Polska 1:3 (0:2) Urugwaj

Gole: Glik (21. – samobójczy), Cavani (34.), Obraniak (64.), Suarez (66.)

Polska: Tytoń (46. Kuszczak) – Piszczek, Wasilewski, Glik (46. Perquis), Komorowski – Polanski (72. Trałka), Krychowiak (83. Milik) – Grosicki (73. Błaszczykowski), Obraniak, Mierzejewski (59. Pawłowski) – Lewandowski

Urugwaj: Muslera – Aguirregaray (59. Gargano), Lugano, Godin, Caceres, – A.Gonzalez, Arevalo (70. Eguren), C.Rodriguez (74. Castro) – Lodeiro (79. Pereira) – Cavani (46. Ramirez), Suarez (85. Stuani)

 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne