Przystanek Mainz

Kalendarz rozgrywek jest bezlitosny. Już dziś kolejna konfrontacja Borussii Dortmund w Bundeslidze. Tym razem przed Jakubem Błaszczykowskim i jego kolegami z drużyny trudny sprawdzian w Mainz. – Jestem gotowy, lecz o tym czy zagram zadecyduje trener – powiedział Kuba.

Spotkanie na Coface-Arena to ciężka przeprawa dla czarno-żółtych patrząc przez pryzmat wyników ekipy z Moguncji. Na konferencji prasowej trener gości przyznał, że spodziewa się trudnego meczu walki. – Cel jest jasny, ale nie będzie łatwo.Trzy mecze w tygodniu to nie jest spacerek – komentuje sytuację swojej drużyny Jürgen Klopp. – Straciliśmy w tym sezonie już kilka punktów i nie możemy tego zrobić ponownie. Wiem jenak, że trzy punkty w Mainz nie przyjdą nam łatwo. Zrobimy wszystko, aby wrócić zadowoleni.

Po świetnym widowisku w Amsterdamie wielu kibiców zastanawiało się dlaczego tylko 20 minut na placu gry, spędził najlepszy asystent zespołu – Kuba Błaszczykowski. Trzeba jednak pamiętać, że skrzydłowy BVB ma za sobą pięć tygodni przerwy w treningach, a mimo to w meczu z Greuther Fürth był jednym z głównych aktorów widowiska. – Sam byłem zaskoczony, że po tak długiej absencji udało mi się utrzymywać szybkie tempo gry przez ponad 80 minut. Po kilku tygodniach przerwy regeneracja organizmu trwa jednak nieco dłużej niż normalnie, a wysiłek w meczu z Fürth był naprawdę duży – tłumaczy Błaszczykowski.

Wedle taktyki jaką na mecz z Ajaxem nakreślił trener, Kuba przygotowany był do zmiany w trudnym momencie spotkania. Mecz ułożył się jednak po myśli dortmundczyków, a kapitan reprezentacji Polski desygnowany do gry został dopiero 20 minut przed zakończeniem meczu. – Cały czas byłem przygotowany do wejścia na boisko, ale drużyna radziła sobie naprawdę znakomicie. Trudno się dziwić trenerowi, że długo nie decydował się na kolejne zmiany w składzie – powiedział Kuba po sukcesie swojego zespołu w Amsterdamie. Czy sytuacja powtórzy się w Bundeslidze przeciwko Mainz, Błaszczykowski kolejny raz zgłasza swoją gotowość. – O tym czy zagram zdecyduje trener. Ja jestem gotowy. Czas, byśmy wspólnie po raz kolejny udowodnili, że małe kłopoty z pierwszej fazy sezonu Bundesligi zostawiliśmy już definitywnie za sobą – zakończył.

1. FSV MAINZ 05 – BORUSSIA DORTMUND

Przypuszczalne składy:

1. FSV Mainz 05:  Wetklo – Pospech, Svensson, Noveski, Junior Diaz – Kirchhoff – Baumgartlinger, Soto – Ivanschitz – Müller, Szalai

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer – Gündogan, Bender (Perisic) – Błaszczykowski (Reus), Götze, Großkreutz – Lewandowski

 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne