Cenna wygrana, 73 minuty Kuby

Kolejne zwycięstwo na trudnym terenie odnotowała drużyna Borussii Dortmund ogrywając FSV Mainz 1:2 (1:2). – Drużyna po raz kolejny zdała egzamin – przyznał dumnie trener Jürgen Klopp. Dzięki tej wygranej, dortmundczycy awansowali na pozycję wicelidera Bundesligi.

Wraz z pierwszym gwizdkiem arbitra na stadionie w Moguncji rozpoczęły się wielkie emocje. Po czterech minutach spotkania czarno-żółci już przegrywali na Coface-Arena. Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź mistrzów Niemiec. W jedenastej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, który dotknął piłki po świetnym dośrodkowaniu Marco Reusa. Jeszcze przed przerwą Borussia zdołała objąć prowadzenie, a swoje drugie trafienie zaliczył Lewy. Po przerwie mimo kilku dogodnych sytuacji rezulat nie uległ zmianie. Podopieczni Jürgena Kloppa znów mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów na trudnym terenie.

Przedmeczowe przepowiednie coacha BVB sprawdziły się i konfrontacja z FSV Mainz do łatwych nie należała. – To był bardzo intensywny mecz. Mainz zaczęło tak, jak się tego obawialiśmy: Byli bardzo żywi i gotowi do wszystkiego. Musieliśmy grać dużo piłką, aby wytrącić przeciwnika z rytmu, chociaż na początku było o to bardzo trudno – wyznał Klopp. Niemiecki szkoleniowiec na konferencji prasowej zwrócił uwagę na to, jak ciężki tydzień mają za sobą jego piłkarze. – Drużyna po raz kolejny zdała egzamin. W środę byliśmy na ustach całej Europy, ale musieliśmy szybko zebrać się i dać z siebie maksimum w Moguncji. To było bardzo trudne.

Zawodnicy nie będą mieli dużo czasu na odpoczynek. Nietypowo, bo we wtorek rozpoczyna się kolejna, już 14 kolejka rozgrywek Bundesligi. Tym razem Borussia na Signal Iduna Park podejmować będzie beniaminka z Düsseldorfu.

1. FSV MAINZ 05 – BORUSSIA DORTMUND 1:2 (1:2)

Gole: 1:0 Caligiuri 4\’, 1:1 Lewandowski 11\’, 1:2 Lewandowski 43\’.

FSV Mainz: Wetklo – Pospech, Svensson, Noveski, Zabavnik – Baumgartlinger, Soto – Mueller (Klasnic 85.), Ivanchitz (Rukavytsya 63.), Caligiuri (Riise 46.) – Szalai

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer – Gündogan (Leitner 34.), Bender – Błaszczykowski (Großkreutz 73.), Götze (Perisic 82.), Reus – Lewandowski