Dortmund wygrywa, Kuba asystuje

Cztery zwycięstwa i dwa remisy to bilans ekipy Borussii Dortmund po pierwszym etapie rozgrywek Ligi Mistrzów. Na zakończenie czarno-żółci pewnie pokonali drużynę Manchesteru City 1:0 (0:0). – To co uczynił mój zespół jest szalone – mówił po meczu trener Jürgen Klopp.

Borussia zgodnie z przewidywaniami rozpoczęła spotkanie w drugim garniuturze. Mimo braku kluczowych zawodników to mistrzowie Niemiec w pierwszej części spotkania byli stroną dominuącą. Po przerwie na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, a kibice na Signal Iduna Park wreszcie doczekali się goli. Skrzydłowego BVB na stadionie wspierała 30-osobowa delegacja przedstawicieli i piłkarzy jego pierwszego klubu – Rakowa Częstochowy. W 57 minucie Kuba przeprowadził rajd prawą stroną boiska i dośrodkował piłkę w pole karne, a formalności dopełnił rezerwowy napastink Julian Schieber. Upływały minuty, a mistrzowie Anglii nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie dobrze dysponowanego Romana Weidenfellera. Kolejnym zwycięstwem po solidnej grze, gospodarze udokumentowali pierwszą pozycję w grupie D.

Imponujący wyczyn swoich podopiecznych komplementował na konferencji prasowej trener Jürgen Klopp. – Nasze występy w Lidze Mistrzów to coś wyjątkowego. Nigdy nie spodziewałem się, że zdobędziemy aż 14 punktówpowiedział zadowolony. – Zrobiliśmy ogromny krok w stronę sukcesu, a przecież startowaliśmy w grupie jako outsiderzy  kontynuował niemiecki szkoleniowiec. Klopp nie krył swojego zadowolenia i podkreślał jak duży potencjał posiada jego zespoł. – Nasza drużyna udowodniła swoją siłę. Zagraliśmy mądrze w defensywie i uniknęliśmy błędów z poprzedniego sezonu, dlatego zasłużenie wygraliśmy grupę – zakończył.

20 grudnia odbędzie się losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wśród potencjalnych rywali Borussii Dortmund są takie kluby jak: FC Porto, AC Milan czy Arsenal Londyn.

BORUSSIA DORTMUND – MANCHESTER CITY 1:0 (0:0)

Gole: 57\’ Schieber (asysta Błaszczykowski)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Kirch (88. Bittencourt), Hummels, Santana, Schmelzer – Gündogan – Großkreutz, Leitner – Reus (46. Błaszczykowski), Schieber (77. Lewandowski), Perisic

Manchester City: Hart – Maicon, Kompany, Lescott, Nastasić – Barry, Garcia – Nasri (68. Zabaleta), Tevez, Sinclair (57. Aguero) – Dżeko (65. Balotelli)