Wielki prezent od Kuby

Ze wspaniałą przesyłką dla swojego pierwszego klubu, Rakowa Częstochowa, przyjechał do Polski Kuba Błaszczykowski. W specjalnym filmie prezydent BVB Hans-Joachim Watzke ogłosił początek współpracy między Rakowem a Borussią. – To kolejny kroczek do przodu – podkreśla Kuba.

Informacja została ogłoszona w piątek podczas „Piłkarskiej Gwiazdki” – corocznej sportowej imprezy organizowanej w rodzinnych stronach Kuby przez Raków oraz Akademię Piłki Nożnej. Wypełniona po brzegi częstochowska Hala „Polonia” przyjęła tę wieść ogromną owacją. – Dla mnie i dla całego klubu to niesamowita informacja. Z jednej strony wielkie wyróżnienie, a z drugiej ogromna odpowiedzialność. Nie możemy zawieść tego zaufania – podkreślał prezes Rakowa, Krzysztof Kołaczyk. Za chwilę przyznał, że może to być początek nowej ery klubu z Częstochowy.

W przesłanym z Dortmundu specjalnym materiale filmowym prezydent Watzke zwrócił się bezpośrednio do władz i kibiców klubu, w którym Kuba Błaszczykowski stawiał pierwsze piłkarskie kroki. – Kochany prezesie Kołaczyk, kochani przyjaciele z Rakowa Częstochowa, Borussia Dortmund niezmiernie cieszy się, że zaczynamy teraz naszą kooperację – mówił. Po chwili wspomniał o mechanizmach takiej współpracy, którymi będą m.in. wspólne działania w zakresie rozwoju piłkarskiej młodzieży, szkolenia trenerów oraz stały kontakt w kontekście innych sfer funkcjonowania klubu.

Tym samym Raków stał się pierwszym klubem w Polsce, z którym Borussia nawiązała tego rodzaju oficjalną współpracę. W Częstochowie nie kryją, jest to dla drugoligowca naprawdę wielka szansa. – Korzyści dla nas jest bardzo dużo – przyznaje trener pierwszej drużyny Rakowa, Jerzy Brzęczek. – Przede wszystkim trenerzy naszych zespołów będą mogli zbierać doświadczenia w Dortmundzie, podglądać metody szkoleniowe i rozwijać swój warsztat. Nauka jest dla nas w tej współpracy celem podstawowym. Dostaniemy szansę, by dowiedzieć się, jak nowe piłkarskie pokolenia szkolą najlepsi.

W podobnym tonie wypowiada się sam Kuba, podkreślając, że dla spokojnie odbudowywanego klubu z Częstochowy może to być ogromny impuls do dalszej pracy. – Widać, że w Rakowie wszystko jest dobrze ukierunkowane i umowa z Borussią będzie kolejnym pozytywnym kroczkiem do przodu. Najważniejsze, że trenerzy dostaną możliwość nieustannego rozwoju, a co za tym idzie, będą mogli wyszkolić w Częstochowie jeszcze lepszą piłkarską młodzież. Na tym nam najbardziej zależy – zaznacza kapitan reprezentacji Polski.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne