Zimowy puchar dla Borussii

Kolejne, tym razem bardzo prestiżowe trofeum pojedzie do Dortmundu. Triumfatorem siódmej edycji Wintercup zostali piłkarze Borussii Dortmund. – Miło jest mieć puchar zimy w swoim posiadaniu – skomentował z uśmiechem na ustach trener drużyny mistrzów Niemiec Jürgen Klopp.

Towarzyski turniej rozgrywany rokrocznie w Düsseldorfie cieszy się sporym zainteresowaniem kibiców. Podobnie było tym razem, lecz fani gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Miejscowa Fortuna w spotkaniu otwierającym Wintercup 2013 uległa ekipie mistrzów Niemiec 1:0. Dla drużyny z Düsseldorfu oznaczało to stratę szans na walkę o zwycięstwo w turnieju i obronę tytułu. Jedyną bramkę dla BVB zdobył niezawodny Marco Reus, z kolei Kuba Błaszczykowski mecz z gospodarzami oglądał z ławki rezerwowych. W finałowej konfrontacji Borussia spotkała się z bardzo bliskim trenerowi Kloppowi FSV Mainz. Po 45 minutach gry utrzymywał się bramkowy remis 1:1. Triumfatorów turnieju miał więc wyłonić konkurs rzutów karnych. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli podopieczni Jürgena Kloppa wygrywając konkurs jedenastek 5:4. Swoją próbę pewnie wykorzystał m.in Kuba Błaszczykowski, a wygraną dortmundczycy zawdzięczają dobrej postawie rezerwowego bramkarza Mitcha Langeraka, który wykazał się świetnym przewidywaniem sytuacji.

Do wznowienia sezonu pozostał już niespełna tydzień. Trener Jürgen Klopp nie kryje zadowolenia z triumfu w Wintercup, lecz zwraca uwagę, na wiele niewykorzystanych przez swój zepół sytuacji bramkowych. – Miło jest mieć puchar zimy w swoim posiadaniu – mówi uśmiechnięty. – Stworzyliśmy sobie dziś bardzo dużo sytuacji strzeleckich, lecz mało z nich wykorzystaliśmy. Oczywiście zespół ma prawo odczuwać zmęczenie po obozie treningowym w Hiszpanii i wyraźnie było dziś widać brak świeżości – komentuje niemiecki szkoleniowiec. – Mamy jeszcze prawie tydzień czasu, aby nabrać koncentracji. Generalnie jestem zadowolony z postawy swojej drużyny na tym etapie przygotowań – powiedział na łamach oficjalnej strony klubu.

foto: BVB.de

 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne