Gotowi na wiosnę

Dziś kończy się krótki okres przygotowań graczy Borussii Dortmund do rundy wiosennej, który w tym roku trwał zaledwie 16 dni. – Im krótsza przerwa, tym lepiej dla nas. Dzięki temu nie straciliśmy meczowego rytmu z końcówki jesieni – mówi Kuba Błaszczykowski.

Cel na najbliższe półrocze jest jasny. – Chcemy zagrać na wiosnę podobnie, jak rok temu. A nawet lepiej! – głośno deklaruje Kuba. Niewykluczone, że m.in. z tego powodu władze Borussii zdecydowały, iż najlepszym miejscem na zimowy obóz „czarno-żółtych” będzie to samo miejsce, co przed dwunastoma miesiącami: hiszpańska La Manga. Dortmundczycy na wybrzeże Morza Śródziemnego dotarli w sobotę, 5 stycznia, po dwóch wstępnych treningach na własnych obiektach w Zagłębiu Ruhry. Trener Klopp od początku zapowiadał, że z tygodniowego pobytu w Hiszpanii jego zespół wyciśnie absolutne maksimum. – Przed nami dużo pracy, a niewiele czasu – podkreślał szkolenioweiec. – Koncentrujemy się na tym, by poprawić to, co podczas pierwszej rundy po prostu funkcjonowało źle.

Wyniki spotkań kontrolnych mogą nastrajać optymistycznie, wszak mistrzowie Niemiec z każdego z nich schodzili jako zwycięzcy (ostatni z test-meczów, przeciwko FSV Mainz w WinterCup 2013, wygrali w konkursie rzutów karnych). Spośród wszystkich gier kontrolnych Błaszczykowski nie pojawił się na boisku tylko w konfrontacji z Fortuną Düsseldorf. – Udział w WinterCup dla mnie osobiście był nieco pechowy, bo przez uraz łydki, jakiego nabawiłem się w meczu z Mainz, musiałem niestety opuścić trzy treningi w ostatnim tygodniu przed ligą – opowiada Kuba. – Ale mam nadzieję, że nie wpłynie to w żaden sposób na moją formę. Czuję się dobrze, w czwartek i w piątek trenowałem na sto procent. Decyzja należy do trenera. Ja jestem gotowy, by w Bremie zagrać od pierwszej minuty.

Borussia swoją grę w rundzie wiosennej zainauguruje jutro o godz. 18:30. W wyjazdowym spotkaniu podopieczni Jürgena Kloppa zmierzą się z Werderem Brema.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne