Pewne zwycięstwo i show Błaszczykowskiego

Bez niespodzianki obeszło się w piątkowy wieczór na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Gospodarze pewnie pokonali ekipę FC Nürnberg 3:0 (2:0). – Mam nadzieję, że moja świetna seria będzie trwać nadal – przyznał na gorąco autor dwóch goli Jakub Błaszczykowski.

Od pierwszego gwizdka arbitra na wypełnionym po brzegi Signal Iduna Park wiele się działo. Pierwsza część spotkania to prawidziwe show Jakuba Błaszczykowskiego, który był bardzo aktywny od samego początku spotkania. Kuba napędzał akcje ofensywne drużyny, lecz pierwszą bramkę zdobył po rzucie karnym podyktowanym na Łukaszu Piszczku. Drugi gol dla dortmundczyków padł jeszcze przed przerwą, kiedy ładną indywidualną akcją popisał się Mario Götze, a dzieła ponownie dokończył Błaszczykowski. W drugiej połowie meczu Borussia kontrolowała grę nie pozwalając na zbyt wiele swojemu przeciwnikowi. Wynik meczu na dwie minuty przed końcem ustalił Robert Lewandowski wykorzystując odanie od Marco Reusa.

Mimo spokojnego zwycięstwa BVB, trener Jürgen Klopp na łamach ocifjalnej strony klubu podkreślił, że jego drużyna nie zagrała bezbłędnie.  – Nie zagralismy idealnie, lecz wygraliśmy zasłużenie – mówi. – Mimo niemal 80% posiadania piłki nie uniknęliśmy dziś błędów. Roman Weidenfeller dwukrotnie uchronił nas od starty gola, to było rewelacyjne. W dwóch grach zdobyliśmy 8 goli nie tracąc przy tym żadnego, nie mamy więc powodów do narzekania – podsumował niemiecki szkoleniowiec.

Jakub Błaszczykowski w piątkowy wieczór zdobył swojego siódmego i ósmego gola w Bundeslidze. Tym samym kapitan polskiej kadry śrubuje swój nowy rekord w rozgrywkach ligi niemieckiej. – Najważniejsze, że zdobyliśmy komplet punktów – przyznaje skromnie Kuba. – Jestem zadowolony, że dołożyłem kolejne dwa gole. Mam nadzieję, że moja świetna seria będzie trwać nadal – dodał. Wycieniany przez niemiecki portal transfermarkt.de na 13 mln euro skrzydłowy Borussii Dortmund z dorobkiem 8 goli i 5 asyst plasuje się w czubie klasyfikacji kanadyjskiej.

BORUSSIA DORTMUND – 1. FC NÜRNBERG 3:0 (2:0)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Santana, Hummels, Schmelzer – Kehl, Gündogan – Błaszczykowski, Götze, Reus – Lewandowski

1. FC Nürnberg: Schäfer – Chandler, Nilsson, Klose, Pinola – Feulner, Balitsch, Simons, Gebhart – Kyotake – Pekhart

Zmiany: 77. Bender i Sahin za Kehla i Błaszczykowskiego, – 66. Mak za Feulnera, 78. Polter i Frantz za Pekhart i Gebhart
Gole: 1:0 Błaszczykowski (18., karny na Piszczku), 2:0 Błaszczykowski (21., Götze), 3:0 Lewandowski (88., Reus)
Rzuty rożne 3:3 (połowa 1:2), Sytuacje bramkowe: 8:2 (5:2)
Sędzia: Weiner (Giesen),
Widownia: 80.100