Towarzysko z Irlandią

Dziś przed reprezentacją Polski kolejny sprawdzian. Biało-czerwoni na AVIVA Stadium w Dublinie zmierzą się z reprezentacją Irlandii. – Do Dublina przyjechała grupa piłkarzy, która jest w stanie zagrać dobry mecz – wyznał selekcjoner Waldemar Fornalik na wtorkowej konferencji prasowej.

Środowe spotkanie będzie dla polskiej drużyny ostatnim testem przed czekającymi ją w marcu meczami eliminacji do mistrzostw świata. Przed konfrontacją z drużyną Irlandii trener Waldemar Fornalik będzie miał do dyspozycji teoretycznie najlepszych zawodników, lecz i tym razem nie obeszło się bez urazów. – Szukamy zastępców dla kontuzjowanego Łukasza Piszczka i zawieszonego za kartki Eugena Polanskiego. Dlatego traktujemy ten mecz jako sprawdzian dla zawodników, którzy mogą ich zastąpić – tłumaczy polski szkoleniowiec. – Do Dublina przyjechała grupa piłkarzy, która jest w stanie zagrać dobry mecz i w konsekwencji z optymizmem patrzeć w przyszłość – powiedział selekcjoner dodając przy tym, że obecność Łukasza Piszczka dobrze wpłynęłaby na grę zespołu. – Na pewno brak Łukasza Piszczka jest dla nas sporym problemem, Łukasz wraz z Kubą grają praktycznie na pamięć.

Pełnowymiarowy powrót do zespołu zaliczy dziś kapitan drużyny Jakub Błaszczykowski. Ostatni występ Kuby w koszulce z orzełkiem na piersi miał miejsce 14 listopada w Gdańsku, kiedy to powracający do pełni zdrowia skrzydłowy Borussii Dortmund zaliczył tylko końcówkę przegranego spotkania z Urugwajem. Dziś kapitan reprezentacji Polski wyprowadzi kolegów na murawę AVIVA Stadium w Dublinie, a jego dobra forma z początku rundy wiosennej ma pomóc w spełnieniu założonych celów. – Zagrałem trzy udane mecze. Strzeliłem kilka goli, ale nauczyłem się, że to co jest za mną już się nie liczy – podsumował krótko na łamach Rzeczpospolitej Kuba.

Bezpośrednią transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja TVP 1. Początek od godziny 20:40.

Wyjściowe jednastki:

Irlandia: David Forde – Paul McShane, John O\’Shea, Ciaran Clark, Greg Cunningham – Robbie Brady, James McCarthy, Glenn Whelan, James McClean – Shane Long, Conor Sammon

Polska: Boruc – Boenisch, Glik, Perquis Wawrzyniak – Krychowiak, Łukasik – Błaszczykowski, Obraniak, Pawłowski – Lewandowski

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne