Kuba: „To były złe decyzje”

Porażką 2:0 (1:0) zakończyło się dla reprezentacji Polski towarzyskie spotkanie z Irlandią. – Nie zagraliśmy tego, co powinniśmy. Popełniliśmy zbyt dużo błędów – tłumaczył po meczu kapitan drużyny Kuba Błaszczykowski. Był to ostatni test biało-czerwonych przed marcowymi meczami eliminacyjnymi.

Spotkanie na AVIVA Stadium w Dublinie rozpoczęło się po myśli podopiecznych Waldemara Fornalika. Od pierwszego gwizdka arbitra to biało-czerwoni nadawali rytm gry i dłużej utrzymywali się przy piłce. Najbliżej zdobycia bramki Polacy byli jeszcze przed przerwą, kiedy ładnym podaniem z głębi pola popisał się kapitan drużyny Kuba Błaszczykowski otwierając drogę do bramki Robertowi Lewandowskiemu. W pojedynku jeden na jeden bramkarz gospodarzy tym razem okazał się lepszy. Doskonałą współpracę duetu z Borussii mogliśmy zauważyć chwilę później, ponownie świetnym podaniem Kuba obsłużył Roberta, lecz mimo dobrego i celnego strzału na posterunku był Forde. Niewykorzystane sytuacje Polaków zemściły się na dziesięć minut przed przerwą, po stałym fragmencie gry w zamieszaniu znalazł się Clark i skierował piłkę do siatki. – W pierwszej części mogliśmy pokusić się o bramkę, ale to się nie udało. Później też mieliśmy okazję, ale podjęliśmy zbyt dużo złych decyzji. Zamiast strzelać, próbowaliśmy kombinować – stwierdził Błaszczykowski.

Druga odsłona meczu to już inne, gorsze oblicze polskiej drużyny. Polacy nie potrafili podnieść się po utracie gola i zaczęli popełniać znacznie więcej błędów. – W drugiej części meczu zaczęliśmy grać to, na co oni czekali, czyli długie piłki. Dobre rzeczy z pierwszej połowy w ogóle nie funkcjonowały po zmianie stron. Straciliśmy bramkę po stałym fragmencie, wiedząc, że w tym elemencie przeciwnik jest bardzo mocny – ocenił kapitan Polaków. – Nie zagraliśmy tego, co powinniśmy dodał. Brak skuteczności i błedy w defensywie spowodowały utratę drugiej bramki, a wynik meczu w 76 minucie ustalił Hoolahan.

Kolejny mecz będzie miał już zdecydowanie większe znaczenie. W marcu zagramy z Ukrainą w eliminacjach mistrzostw świata. – Musimy się zastanowić nad tym, co było złe. Przy porażkach bardziej zwraca się uwagę na błędy. To w pewnym sensie można uznać za pozytyw – powiedział Jakub Błaszczykowski dla Telewizji Polskiej.

IRLANDIA 2:0 POLSKA

Bramki: Clark 35\’ Hoolahan 76\’

Irlandia: Forde – McShane, O\’Shea, Clark (85. Keogh), Cunningham – Brady (71. Walters), Whelan (46. Green), McCarthy (71. Hendrick), McClean (82. Cox) – Long (62. Hoolahan), Sammon

Polska: Boruc (46. Szczęsny) – Boenisch (46. Wasilewski), Perquis, Glik, Wawrzyniak – Krychowiak, Łukasik (77. Mierzejewski) – Błaszczykowski, Obraniak (60. Milik), Pawłowski (46. Grosicki) – Lewandowski

Źródło: TVP Sport