Cenny remis na Donbass Arena

Remisem 2:2 (1:1) zakończyło się pierwsze spotkanie Borussii Dortmund z Szachtarem Donieck w walce o ćwierćfinał Ligi Mistrzów – Jestem w pełni zadowolony – skomentował po meczu trener Jürgen Klopp. 80 minut na placu gry spędził Kuba Błaszczykowski

Trafiliśmy na bardzo trudnego przeciwnika, jestem pewien, że czeka nas ciężka przeprawa – mówił przed konfrontacją na Donbass arena Jakub Błaszczykowski. Słowa Kuby, sprawdziły się. Borussia od samego początku starała się dominować na boisku, lecz jako pierwsi po stałym fragmencie gry prowadzenie objęli gospodarze. Jeszcze przed przerwą czarno-żółci zdołali wyrównać, a swoją piątą bramkę w rozgrywkach zdobył niezawodny Robert Lewandowski. W drugiej połowie meczu obraz gry nie uległ zmianie, dortmundczykom grało się bardzo ciężko, a błąd w defensywie bezlitośnie wykorzystał Douglas Costa. Kiedy wydawało się, że dortmundczycy nie zdołają wywieźć z Ukrainy choćby remisu, świetnie w polu karnym znalał się Mats Hummels i na trzy minuty przed końcem spotkania stoper BVB ustalił wynik meczu.

Dwie bramki zdobyte na wyjeździe stawiają mistrzów Niemiec w lepszej sytuacji przed rewanżem w Dortmundzie. Plan minimalny został wykonany dlatego też mimo niezbyt efektownej gry, trener BVB po ostatnim gwizdku arbitra nie krył swojego zadowoenia. – Jestem w pełni zadowolony z rezultatu jaki udało nam się osiągnąć – stwierdził Klopp. – Byliśmy dzisiaj bardzo silni, a momenty w których traciliśmy koncentrację zostały wykorzystane – komentuje grę swoich podopiecznych. – Zespół dwukrotnie podniósł się po utracie bramki i to jest pozytywne. Jesteśmy w lepszej sytuacji przed rewanżem, dlatego twierdzę, że nie mamy podstaw do narzekania – podsumował coach drużyny.

FC SZACHTAR DONIECK – BORUSSIA DORTMUND 2:2 (1:1)

FC Szachtar Donieck: Pyatov – Srna, Chygrynskyy, Rakytskyy, Rat – Fernandinho, Hübschman – Teixeira, Mkhitaryan , Taison – Luiz Adriano

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Santana, Hummels, Schmelzer – Kehl, Bender – Błaszczykowski, Götze, Reus – Lewandowski

Zmiany: 62. Costa za Taisona, 83. Eduardo za Teixeira – 80. Leitner za Błaszczykowskiego, 90.+1 Schieber za Reusa
Bramki: 1:0 Srna (31., rzut wolny), 1:1 Lewandowski (41., Götze), 2:1 Costa (68., Rakytskyy), 2:2 Hummels (87., rzu rożny, Schmelzer)
Rzuty rożne: 4:6 (4:1)
Sytuacje bramkowe: 5:8 (2:4)