Efektowne zwycięstwo w Dortmundzie

To był piękny wieczór na Signal Idina Park. Borussia Dortmund pewnie pokonała Eintracht Frankfurt 3:0 (2:0) i umocniła się na pozycji wicelidera Bundesligi. – Graliśmy dobrze jako drużyna i przyniosło to efekty – wyznał po spotkaniu Jakub Błaszczykowski, który spędził na boisku 65 minut.

Świetny początek i dwa szybko zdobyte gole, dały Borussii przewagę od pierwszych minut meczu. Przez pierwsze pół godziny dortmundczycy dominowali na boisku i zachwyali kibiców dużą ilością akcji ofensywnych. Dopiero po dwóch kwadransach gry, zrobiło się bardziej nerwowo. Wówczas drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę obejrzał Julian Schieber i czarno-żółci zostali na boisku bez napastnika. Mimo straty jednego zawodnika od początku drugiej części meczu gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. Grający świetny mecz Marco Reus zdobył swojego trzeciego gola i tym samym skompletował hat-tricka. Drużyny z Frankfurtu nie było stać już na odpowiedź, a na 15 minut przed końcem spotkania siły się wyrównały. Obrońca Eintrachtu Inui za brzydki faul obejrzał czerwoną kartkę, lecz rezultat meczu nie uległ już zmianie.

Przekonywujące zwycięstwo na pewno korzystnie wpłynie na nastroje drużyny, po ostatniej wpadce i bolesnej porażce z Hamburgiem. W konfrontacji z Eintrachtem Jakub Błaszczykowski był bliski zdobycia swojej dziesiątej bramki w Bundeslidze, lecz i tym razem zabrakło odrobiny szczęścia. – Było blisko, ale niestety piłka nie chciała dzisiaj wpaść do bramki – przyznał Kuba w wywiadzie dla oficjalnej strony Bundesligi. – Najważniejsze, że wygraliśmy 3:0 i udało nam się szybko strzelić dwie bramki – dodaje. Skrzydłowy BVB nie krył swojego zadowolenia z wygranej, lecz podkreślił także dobrą i zespołową grę całej drużyny. – Zagraliśmy dziś dobrze jako drużyna. Ustrzegliśmy się błędów w defensywie i  cieszy nas to, że nie straciliśmy żadnej bramki. Dziś wyglądało to dobrze – podsumował Kuba.

BORUSSIA DORTMUND – EINTRACHT FRANKFURT 3:0 (2:0)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer – Bender, Gündogan – Błaszczykowski, Götze, Reus – Schieber

Eintracht Frankfurt: Trapp – Jung, Zambrano, Anderson, Oczipka- Schwegler, Rode – Aigner, Meier, Inui – Lakic

Zmiany: 65. Großkreutz za Błaszczykowskiego, 82. Leitner za Götze, 89. Sahin za Gündogana – 60. Occean za Aignera, 71. Matmour za Lakica, 80. Celozzi za Rode
Bramki: 1:0 Reus (8., Götze), 2:0 Reus (9., Hummels), 3:0 Reus (65., Götze)
Rzuty rożne: 3:4 (0:1)
Sytuacje bramkowe: 6:5 (4:1)
Sędzia meczu: Brych
Czerwone kartki: Schieber (31., faul) – Inui (74., faul)