Borussia za burtą, Błaszczykowski jokerem

Piłkarze Borussii Dortmund nie obronią tytułu krajowego pucharu. Ekipa z Signal Iduna Park przegrała w ćwierćfinale DFB Pokal z rozpędzonym Bayernem Monachium 1:0 (1:0). – Przegraliśmy zasłużenie – podsumował po meczu trener mistrzów Niemiec Jürgen Klopp.

Jednak bez Jakuba Błaszczykowskiego dortmundczycy przystąpili do walki z rekordowym mistrzem Niemiec w ćwierćfinale pucharu kraju. Spotkanie na Allianz Arena od początku toczyło się po myśli gospodarzy, którzy ze sporym animuszem atakowali bramkę Romana Weidenfellera. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy meczu brak komunikacji w defensywie BVB wykorzystał Arjen Robben i technicznym strzałem ze skraju pola karnego wyprowadził zespół z Monachium na prowadzenie. W drugiej połowie Borussia przystąpiła do odrabiania strat i starała się narzucić swój styl gry. Niestety dobrze zorganizowana obrona gospodarzy nie pozwalała na zbyt wiele. W efekcie rezultat meczu nie uległ już zmianie i to Bayern triumfował po ostatnim gwizdku arbitra.

Dziś przegraliśmy zasłużenie – podsumował po meczu rozczarowany Jürgen Klopp. W pierwszej połowie pokazaliśmy mało z tego, co mieliśmy zaplanowane – analizuje trener BVB. W przerwie powiedziałem chłopakom, że muszą więcej pokazywać się na pozycjach, by dostać piłkę. W drugiej połowie było już wyraźnie lepiej, kilka razy postawiliśmy Bayern w trudnej sytuacji, jednak mimo wszystko to oni mieli lepsze okazje – dodał. Żeby wygrać z Bayernem trzeba grać dobrze przez całe 90 minut. W takich meczach czasem właśnie jedna bramka decyduje o wyniku. Bayern ją dziś strzelił, my nie – przyznał niemiecki szkoleniowiec na łamach oficjalnej strony klubu.

Kuba Błaszczykowski, który pojawił się na boisku w 62 minucie spotkania nie miał zbyt dużego pola do popisu. Borussia miała problemy z rozgrywaniem piłki, co przełożyło się na małą ilość ofensywnych i dynamicznych akcji. To nie był dzień Borussii, której pozostało walczyć już tylko na dwóch frontach – w Bundeslidze oraz Lidze Mistrzów,

FC BAYERN MONACHIUM – BORUSSIA DORTMUND 1:0 (1:0)

Bayern Monachium: Neuer – Lahm, van Buyten, Dante, Alaba – Javi Martinez, Schweinsteiger – Müller, Kroos, Robben – Mandzukic

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Santana, Schmelzer – Bender – Gündogan, Großkreutz – Götze, Lewandowski, Reus

Zmiany: 79. Luiz Gustavo za Müllera, 90.+1 Gomez za Mandzukica, 90.+3 Boateng za Kroosa – 62. Błaszczykowski za Großkreutza, 82. Schieber za Reusa

Bramki: 1:0 Robben (43., Lahm)
Rzuty rożne: 10:2 (3:1)
Sytuacje bramkowe: 10:4 (5:0)
Arbiter meczu: Kircher